Зволікання щодо об’єктів найнижчого класу наслідків: корупція чи диверсія?

Будівельна диверсія: територіальні органи ДАБІ порушують права громадян з реалізації повідомчого принципу при будівництві об’єктів найнижчого класу наслідків СС1, гальмуючи внесення даних до Реєстру будівельної діяльності. І це боляче б’є по й без того знекровленому через «коронакризу» малому бізнесу. Що це – посилення корупційної складової чи навмисне знищення української економіки?

Фото: СтопКор

Відповідь народні депутати та громадські активісти хочуть почути напряму від представників центрального апарату Держархбудінспекції. Це питання є одним із ключових у порядку денному чергового засідання парламентської ТСК з розслідування фактів корупції в ДАБІ, яке має відбутись у четвер, 19 листопада.

Доповідач – народний депутат України Олена Шуляк. А серед присутніх на засіданні очікуються як представники громадськості, так і люди, які мають повною мірою володіти ситуацією – тимчасова виконувачка обов’язків голови ДАБІ Ірина Король та Ігор Горбач, який вже досить тривалий час виконує обов’язки директора Департаменту дозвільних процедур.

Зауважимо, до об’єктів найнижчого класу наслідків СС1 належать житлові будинки висотою до 4 поверхів, а також об’єкти промисловості й сільського господарства, що не віднесені до класів СС2 й СС3, тимчасові об’єкти, мобільні будинки, парники, теплиці тощо.

Тому зволікання й навмисне гальмування надання послуги за об’єктами цього класу наслідків – ймовірно, для отримання неправомірної вигоди – є системним порушенням, яке територіальні органи ДАБІ дозволяють собі щодо пересічних громадян, для яких житлові будинки, господарчі споруди, гаражі тощо часто-густо є єдиним або головним активом.

А на тлі пандемії коронавірусної хвороби, яка теж накладає свій відбиток на затягування термінів надання послуг, корупція у цій сфері вийшла на якісно новий рівень і переживає період свого розквіту.

Цікаво, під яким кутом зору бачить цю проблему тимчасова очільниця ДАБІ Ірина Король? Та які шляхи для поновлення й подальшої реалізації прав громадян у розумні терміни підпорядкованими йому територіальними органами вбачає керівник Департаменту дозвільних процедур Ігор Горбач?

DABI TSK VRU
Засідання ТСК ВРУ Фото: СтопКор

Цього разу пояснення щодо кадрового голоду й неспроможноіст через брак ресурсів якісно виконувати повноваження, на які пані Король скаржилася під час минулого засідання ТСК, навряд чи будуть прийняті. Оскільки як Ірина Миколаївна, так і її попередник Богдан Федоренко обіймали одночасно дві посади – і ліквідатора, і Голови Держархбудінспекції України.

У цій ситуації «права рука» не могла не усвідомлювати, що чинить «ліва», і до яких наслідків може призвести бездумне (а можливо, навпаки – добре продумане) звільнення людей, які спроможні виконувати функції органу, як у Центральному апараті, так і на місцях.

Однак неадекватність кадрової політики ДАБІ щодо підпорядкованих терорганів – тема окремого обговорення.

Наразі ж постає важливе питання: хіба можуть представники державної структури бути настільки патологічно жадібними? Невже легка нажива настільки замилила їм очі? Чи справа не лише у банальній корупції? Можливо, це диверсія, і такими діями з боку ДАБІ розв'язують певні політичні питання й виконують замовлення?

У будь-якому випадку поточна політика Інспекції уособлює собою цілковитий моральний занепад, адже цього разу обібрати вирішили найбільш уразливі верстви населення України, фактично гальмуючи розвиток найнижчої ланки дрібного підприємництва й фермерських господарств. І це при тому, що ФОПам і так важко втриматись на плаву в умовах пандемії під перманентною загрозою локдауну.

Адже, якщо великі забудовники мають хоч якісь важелі впливу і можуть усіма правдами й кривдами, тобто у законний і не дуже спосіб відстоювати власні позиції та інтереси, то що в цій ситуації залишається робити простим людям? У них просто немає іншого виходу, окрім як вийти на вулиці з плакатами, аби відчайдушно намагатись захистити власне право жити в адекватній державі, яка здатна захистити права своїх громадян. І нещодавні протести під стінами ДАБІ – яскраве тому підтвердження.

Integral
Під ДАБІ розгорнули імпровізоване будівництво Фото: СтопКор

Ми продовжимо стежити за перебігом засідань тимчасової слідчої комісії ВРУ та щиро сподіваємось завтра таки почути від керманичів Держархбудінспекції конкретні відповіді, а не звичні вже відмовки й демагогію. Адже, як кажуть, «дно вже пробите», і тепер настав час відповідати за свої вчинки.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини