Звільнений директор «Електроважмашу» намагається повернути посаду за допомогою Печерського суду та тітушок

11.06.2018 07:57

Гучний скандал навколо державного підприємства «Електроважмаш». Колишній директор заводу – Володимир Глушаков, якого звинувачують у корупції, ніяк не змириться зі своїм звільненням. Уже протягом трьох років він намагається поновитися на посаді.

Нагадаємо більш детально про причину звільнення – контракт на постачання двигуна, в якому Міністерство економічного розвитку і торгівлі побачило корупційну складову. Отже, завод «Електроважмаш» продав електродвигун за ціною майже 1 млн 400 тисяч доларів британській компанії «Conor Trading». Дана компанія перепродала його українському товариству «Торговий дім «Електроважмаш». А вже ця фірма ще раз продала двигун кінцевому покупцеві – міжнародній металургійній групі «ARCELORMITTAL». При цьому директором обох компаній була одна і та сама особа – Віталій Кащєєв. І тут – зверніть увагу на цифру! – вартість двигуна завдяки цим схемам збільшилася удвічі. Експерти підрахували: сума упущеної вигоди для підприємства «Електроважмаш» склала приблизно 1 млн 800 тис. доларів США.

Однак попри ці величезні збитки, завдані державі, Печерський суд міста Києва повернув пана Глушакова у директорське крісло. Маємо два накази. Один від 5 листопада про поновлення на посаді. А другий – теж від 5 листопада – про звільнення, у зв’язку з одноразовим грубим порушенням обов’язків, визначених контрактом, яке призвело до фінансових втрат. За словами юриста компанії Михайла Червінського, мова в даному випадку йде про порушенням строків повернення валютної виручки за кордон (тоді, у 2015 році штрафні санкції щодо підприємства склали приблизно 2 млн 666 тис. грн.), і цей наказ екс-директор також оскаржував в суді, знов-таки в Печерському, і так само виграв першу інстанцію.

Зрештою, колишній директор, фактично, без відповідних документів за допомогою озброєних особистих охоронців та тітушок намагався фізично проникнути на підприємство.

Наразі розгляд справи триває. Подробиці у сюжеті «Стоп Корупції»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X