Звернення в.о. Директора ДБР Олександра Соколова щодо «справи Чорновол» (ВІДЕО)

14.04.2020 17:12

10 квітня 2020 року слідчими Державного бюро розслідувань повідомлено про підозру колишньому народному депутату України Тетяні Чорновол за фактом умисного вбивства громадянина Захарова.

Розуміючи той резонанс, який виник з приводу вручення підозри, хочу звернути увагу суспільства на наступне.

Кримінальне провадження за фактом вбивства громадянина Захарова під час масових протестів, розслідувалось з 2014 по 2017 роки слідчими Нацполіції. Саме завдяки нашим колегам з Нацполіції було зібрано основні докази по справі, проведено ряд важливих експертиз, допитано свідків та встановлено осіб, причетних до вчинення особливо тяжкого злочину.

В подальшому, за рішенням колишнього Генерального прокурора вказане кримінальне провадження передано для здійснення досудового розслідування до Управління спеціальних розслідувань ГПУ, співробітниками якого з 2017 року до передачі провадження в ДБР не проводилось жодної слідчої дії.

25 березня 2020 року прокурором Департаменту процесуального керівництва у справах Майдану епізод за фактом загибелі Захарова передано для подальшого розслідування до територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві. 

Вивченням матеріалів та проведенням додаткових процесуальних дій, слідчими ДБР встановлено, що у вчиненні умисного вбивства громадянина Захарова обґрунтовано підозрюється Тетяна Чорновол.

Приймаючи до уваги, що подальше розслідування даного злочину ще триває, слідчими ДБР проводяться заходи для встановлення інших причетних осіб. На сьогодні ДБР ініційовано перед судом питання щодо обрання запобіжного заходу відносно Чорновол, як цього вимагає від нас Закон.

Задля забезпечення конституційних прав та свобод, враховуючи те, що Тетяна Чорновол є матір’ю неповнолітніх дітей, є учасником АТО, а також приймаючи до уваги ситуацію, яка склалася з поширенням COVID-19, слідчими ДБР запропоновано суду на період подальшого слідства обрати запобіжній захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Після закінчення розслідування даного кримінального провадження та скерування його для розгляду по суті, лише судом буде встановлено вину Чорновол у вчинені вказаного злочину та обрано вид покарання. 

Хочу звернути увагу суспільства, що у лютому 2020 року Моніторингова місія ООН з прав людини надала Україні рекомендації, у тому числі, щодо розслідування вбивств, вчинених під час акцій протесту на Майдані. Серед іншого, в них констатується відсутність підозрюваних за фактом загибелі Захарова, який не брав участі у протестах.  

Крім того, хочу відзначити, що слідчими Управління ДБР, яке спеціалізується на розслідуванні подій під час Революції Гідності, протягом останніх трьох місяців повідомлено про підозру 12 особам, серед них 6 правоохоронців, 4 судді, 2 «тітушки», з них 3 особи причетні до вбивств активістів. 

Слід відзначити, що вказані результати є кращими, ніж ті, що були досягнуті Департаментом спецрозслідувань ГПУ в 2019 році. 

Ми розуміємо хвилювання громадськості у зв’язку із розслідування справ, які пов’язані із подіями на Майдані, але я хочу Вас запевнити – ДБР буде діяти виключно в рамках Закону і з повагою до кожного громадянина, захищаючи права і свободи всіх без винятку та привілеїв.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини