Зубрицька: 80% моїх студентів не змогли проголосувати через карантин

18.11.2020 21:30

Частина студентів Києво-Могилянської академії не змогли проголосувати на місцевих виборах-2020 через карантинні обмеження. Сумною статистикою поділилась політолог та доцент кафедри політології НаУКМА Людмила Зубрицька під час круглого столу «Місцеві вибори-2020. Тенденції та уроки» в медіацентрі «СтопКор».

Lyudmila Zubritska
Людмила Зубрицька Фото: СтопКор

«До прикладу, 80% моїх студентів не змогли проголосувати – не встигли через карантинні обмеження, тому що вони прописані в гуртожитках у Києві, а зараз перебувають на самоізоляції вдома. Тобто не проголосували ті, хто 100% пішли б, якби не було карантину», – розповіла вона.

Зубрицька зазначила, що молодь ніколи не була активним електоратом.

«Ми завжди знали, хто голосує. Мем «забери паспорт у бабусі» мав місце і на цих виборах. Люди старшого віку – це навпаки дуже активні виборці», – сказала політолог.

Lyudmila Zubritska
Людмила Зубрицька Фото: СтопКор

За словами Зубрицької, низька явка – не лише карантинні обмеження, але й незрозуміла процедура заповнення бюлетенів.

«Люди дуже довго перебували у кабінках, розбираючись, де і що ставити. І це дійсно було довго – черги перед дільницями відштовхнули певний електорат. Хто проголосував? Ті, хто був умотивований. Так звані виборці, які точно знають, за що голосують. А за що голосують наші виборці – ми вже точно знаємо, які технології спрацювали. На цих виборах вперше не було так званого «ідеологічного виборця» — вони не дійшли до виборчої скриньки. І це лякає», – підкреслила вона.

Експертка також зазначила, що молодому електорату не вистачає мобільного формату голосування – через телефон.

«Для кожної групи виборців потрібно створити ті можливості, які б допомогли їм проголосувати навіть попри те, що це може створити додаткові витрати», – додала вона.

Зазначимо, відомий політолог Ігор Рейтерович розповів, що кандидат у мери Дніпра Краснов скупив вже майже 15 тисяч голосів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини