Зоозахисники розповіли, як убезпечити свого домашнього улюбленця від коронавірусу

22.03.2020 21:23

Домашні тварини хворіють іншими видами коронавірусів, якими не хворіють люди. Наприклад, коронавірус котів і кішок (FCoV) не заразний для людей і навіть для собак. А коронавірус собак (CCoV) не заразний для котів і людей.

"Вони не є його носіями. Теоретично, тварини м ашно на своїй шерсті інфіковані частинки виділень хворого COVID-19. У зовнішньому середовищі вірус живе 2-9 днів, тобто заряджені частинки повинні бути свіжими", - розповів Василь Олексієнко, ветеринарний лікар "Центру сучасної ветеринарної медицини".

Тому під час прогулянки досить дотримуватися 4 простих правил, щоб не відчувати стрес і не наражати на небезпеку своє здоров'я в період карантину.

Правило 1: Вигулювати домашніх тварин можна і потрібно
Це піде на користь і вам, і собаці, якщо будете гуляти в найменш людних місцях, дихаючи свіжим повітрям і насолоджуючись природою.

Правило 2: Не дозволяйте незнайомим людям торкатися вашої тварини
Тварини не можуть захворіти COVID-19 або заразити людину. Однак, на своїй шерсті можуть носити вірус після контакту з хворим. Тому уникайте тактильних контактів з незнайомцями в цей період, а також купайте собаку після прогулянки, якщо все-таки побували в людних місцях.

Правило 3: Мийте руки після повернення додому і дезінфікуйте під час прогулянки.
Це правило для всіх, не тільки для тих, хто тільки що вигуляв собаку.

Правило 4: Подбайте про комфортне перебування на карантині.
Придбайте корм і потрібні ласощі хоча б на тиждень вперед, щоб уникнути щоденних візитів в супермаркет. Але не перестарайтеся, без фанатизму і паніки.

Так як тварини не схильні до ризику зараження COVID-19, ніяких особливих кроків для їх захисту від інфекції не потрібно. Проте, як ми раніше з'ясували, домашні тварини можуть переносити вірус на собі, якщо контактували з хворим, і можуть послужити джерелом вірусу для інших людей, включаючи членів сім'ї. Тому, щоб захистити інших людей, центр з контролю і профілактиці захворювань США рекомендує обмежити контакт з тваринами, і буде йому викуп і ізолювати до моменту одужання господаря. Якщо ж ви все-таки повинні спілкуватися зі своїм вихованцем, мийте руки до і після контакту і надіньте маску, пише "Інформатор"

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини