«Золотий» штурвал Дунайського пароплавства: кому вигідна зміна керівництва «УДП»?

21.10.2019 19:10

Звільнення новопризначеним міністром інфраструктури Криклієм Дмитра Чалого з посади голови правління «УДП» поклало початок новій сторінці в історії Дунайського пароплавства. Та що насправді стоїть за цим кадровим рішенням: довгоочікуване перезавантаження менеджменту чи спроба просунути на посаду свою людину? Дивіться в ексклюзивному розслідуванні Алли Легези.

Сам пан Чалий та секретар правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Микола Чорний масштабну інформаційну кампанію з дискредитації «УДП» та подальше звільнення голови правління з посади вважають наслідком зачистки фінансових схем, що були побудовані довкола пароплавства.

«Відразу після приходу ми провели детальний аналіз фінансового стану підприємства, однак і неозброєним оком було помітно наявність кризової ситуації… На деяких заступників були заведені кримінальні справи за розкрадання. Куди не ткнути – скрізь існували якісь прокладки або діяли кабальні договори», – розповідає екскерманич УДП.

Одним із найактивніших членів ініціативної групи був звільнений на той час заступник керівника Дунайського пароплавства Володимир Запорожан, прізвище якого фігурувало у семи кримінальних провадженнях, пов’язаних із реалізацією майна «УДП».

Пан Чалий пов'язує своє звільнення зі спробами зламати корупційні схеми

У свою чергу, дивує, яким чином його на той час безпосередньому керівнику, пану Барінову, вдалося залишитися незаплямованим. Останній керував «УДП» 3 роки, з 2014-го по 2017-ий. Тож спадає на думку, що Дмитро Барінов або «підставив» свого підлеглого, або взагалі не був у курсі справ, що відбувалися на підприємстві.

У коментарі з цього приводу пан Дмитро небагатослівний: «Кримінальне провадження – то справа органів. вони мають розслідувати, доводити, потім є суд, який має довести провину чи не довести провину».

Зазначимо, що Дмитра Барінова свого часу також усували від керівництва на певний час. Як повідомляють ЗМІ причиною цьому була низка повідомлень від правоохоронних органів.

Сам пан Барінов коментує це наступним чином: «Насправді це завжди так відбувається, коли є зміна влади. Нова влада завжди хоче мати свою нову команду, щоб втілювати ті речі, які вони собі мають на меті. У той час, коли міністр Пивоварський розбирався у підпорядкованих міністерству підприємствах, їх мабуть більше трьохсот у Мінінфраструктури, був сформований аудит з фахівців міністерства. На той час я працював лише пів року, тобто дуже короткий термін. І вони на цей час відсторонили керівника, щоб не заважав об’єктивному баченню. Потім це був висновок, нічого там не було. там були якісь мінорні порушення. Коли міністр побачив, що я фахова і ефективна людина, він мене повернув на посаду, і я далі працював ще три роки».

Дмитро Анатолійович наголошує: був у певному сенсі «рекордсменом» серед керманичів «УДП». На роки частої зміни керівництва пароплавства приходиться й піковий період розкрадання флоту.

«Ці керівники, тимчасові, приходили і кожен крав там щось на свій розсуд. Були роки, коли керували пароплавством люди, які зовсім не мають ніякого відношення до флоту», – резюмує пан Барінов.

Тож «СтопКор» продовжує пильнувати за кадровими змінами в Українському Дунайському пароплавстві.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X