«Золоті» поля Херсонщини – чому прокуратура закриває очі на порушення землекористування?

12.03.2019 16:18

Понад півтисячі гектарів державного чорнозему – усе це землі колишнього радгоспу «Новоолексіївський», на який вони досі не оформлені за законом. За цю землю підприємство сплачує 75 тисяч гривень, хоча місцева рада могла б отримувати півтора мільйони. А дружина селищного голови Новоолексіївки пана Бурковського є акціонеркою товариства.

«Як казав мій батько: “Не знаєш, що робити, дій по закону”. Треба звертатися в Держгеокадастр. Я думаю, що ця земля должна йти по закону на аукціон. Я не агроном, не земельник. Но я розумію, що якщо немає на ці гектари зараз документів на право власності, то вона є державна», - запевнив знімальну групу «СтопКору» сам Олександр Бурковський.

Як бачимо, порушення очевидні навіть орендарям! Та прокуратура жодних проблем не побачила: «В ході вивчення питання законності використання земельної ділянки площею майже 600 гектарів порушень не встановлено». А пан прокурор Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області Сергій Первак повідомив: окрім Держгеокадастру, вони нікуди з цього приводу не звертались.

Можливо, прокуратура не побачила порушень, бо її керівник і сам нещодавно отримав земельну ділянку під забудову? До рук журналістів потрапило рішення міської ради Генічеська за 29 серпня 2018 року, за яким громадянину Перваку Сергію Васильовичу видається 6 соток для приватного будівництва. Проблема в тому, що це рішення… незаконне.

Достатньо поглянути на цю земельну ділянку на кадастровій мапі та на план зонування Генічеська. Земля у ділянці – за номером Ж3. У переліку видів користування землею в зоні Ж3 немає дозволу на приватну забудову. Примітно, що раніше на неї теж претендували ветерани АТО. І їм знову відмовили!

Цією інформацією журналісти «СтопКору» поділилися з паном прокурором. Проте той від прямих відповідей ухилився та повідомив, що правом на землю нібито ще не скористався.

Примітно, що обласний Держгеокадастр законність використання землі у Новоолексіївці не перевіряв взагалі. А власне у цій установі далі запитів і відповідей на них журналістам просунутись не вдалося.

Стежте за перебігом подій у розслідуванні Артема Лагутенка:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X