Золоті піски Бортничів: чому столичні правоохоронці «кошмарять» бізнесменів?

31.10.2019 12:00

Арешт техніки без ухвали суду: «справа принципу» для поліцейських чи намагання копів «закошмарити» підприємців? Чому зупиняють автівки та хто блокує роботу піщаного кар’єра? Щоб з’ясувати це, знімальна група «СтопКору» вирушила до Бортничів. Докладніше – у репортажі Артема Поліковського.

Як виявилось, підприємство «Гідромеханізація» працює на цій ділянці вже не один рік і має всі необхідні дозвільні документи. Натомість поліцейські, щойно побачивши знімальну групу, сховалися в авто.

Тож журналістам довелось вдатися до експерименту. На виїзді з кар’єра репортери сіли у вантажівку. Спокійно проїхати змогли лише метрів двісті, коли майже під колеса вистрибнув правоохоронець. Він зупинив машину, аргументуючи це оглядом в рамках слідчих дій.

«Третій транспортний засіб зупиняється для того, щоб провести огляд та зафіксувати в рамках кримінального провадження. Автомобіль, який вивозить пісок, є предметом злочину в кримінальному правопорушенні, що розслідується в Дарницькому районному управлінні поліції», – заявив слідчий Дарницького управління поліції Віталій Перун.

Правоохоронці прибули на авітвках без розпізнавальних знаків та без ухвали суду

Та, почувши прямі запитання журналістів, поліцейські чомусь завершили слідчі дії й поїхали з місця.

Але відкритим залишається питання: чому правоохоронці не поспішають реагувати на оборудки справжніх піщаних браконьєрів, влаштовуючи водночас незрозумілі перевірки для законних копачів?

Ми сподіваємося, що після нашого випуску відповідальні особи дадуть правову оцінку діям поліцейських, а «СтопКор» зі свого боку й надалі стежитиме за ходом подій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини