Золоте узбережжя Херсонщини: як посадовці розпилюють Арабатську стрілку

03.09.2019 10:00

Цілий півострів на азовському узбережжі Херсонщини – під забудову: понад 120 гектарів землі виділено під дачний кооператив. Чому, попри законодавчу заборону, на Арабатській стрілці триває приватне будівництво? І якими можуть бути наслідки будівельного свавілля? Продовження історії, яку «СтопКор» досліджує вже кілька років – у новому сюжеті Артема Лагутенка.

Знімальна група «СтопКору» відвідала селище Стрілкове Генічеського району. Перед нами – безкраї пустирі, але згідно з генпланом, усе це – вулиці з ділянками під забудову. Як розповідає голова місцевого осередку ГО «Стоп корупції» Михайло Новосельцев, у населеному пункті проживає трохи менше ніж 1,5 тисячі осіб. А площа селища становить на сьогодні 2,5 тисячі гектарів, нещодавно вона була збільшена втричі!

Червоні ділянки на генплані - дачні масиви

Рік тому всю Арабатську стрілку розділили між трьома селами: Стрілкове, Генічеська Гірка та Щасливцеве.

Селище Щасливцеве – абсолютно та сама схема, що і зі Стрілковим: площа селища збільшена у два з половиною рази. Зверніть увагу: червоні ділянки на генплані – це нові дачні масиви.

У минулих сюжетах ми зазначали: Водний і Земельний кодекси України прямо забороняють приватне будівництво на території Арабатської стрілки. Та керівництво райдержадміністрації Генічеська законом знехтувало.

Заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Олексій Сищенко під час спілкування з журналістами прямої відповіді на питання щодо заборони забудови в заповідній зоні уникав: «Є офіційна інформація, а є думки та оціночні судження. Тобто ви вважаєте, що ви маєте право на трактування, а більше ніхто не має».

Та Земельний і Водний Кодекси – не єдині документи, які проігнорували посадовці Генічеського району: наразі майже все узбережжя уособлює закономірне порушення законів України.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини