«Золоте» незалежне оцінювання: у 2014-2015 роках бали ЗНО завищили двом сотням «мажорів»

У 2016 році, коли Україна сколихнулась від скандалу довкола фальсифікації результатів ЗНО, багато хто не вірив, що справа зможе дійти до судової зали. Втім прокуратурі все ж вдалося зібрати докази та скерувати обвинувальний акт до суду. Чому ж цього виявилось недостатньо – розслідував журналіст «СтопКору» Кирил Вольний.

Під підозрою опинились 6 працівників Українського центру оцінювання якості освіти – екс-директор Ігор Лікарчук, два його заступники та три працівники технічного відділу. Сьомий фігурант – приватний підприємець з Івано-Франківська, на рахунки якого нібито надсилали гроші.

«Наразі є всі підстави вважати, що керівництво центру оцінювання якості освіти зловживали своїм службовим становищем та скоїли ряд тяжких злочинів», - заявив Віктор Шокін, Генеральний прокурор України у 2015 році.

Ігоря Лікарчука та його підлеглих звинувачують у несанкціонованій зміні результатів ЗНО та привласненні коштів державного бюджету. Доведено, що у 2014-2015 роках несправедливо завищені бали отримали 200 випускників. Та є ще один «сюрприз»: проаналізувавши прізвища учнів, стало зрозуміло, хто їхні батьки.

Серед школярів, яким штучно підвищили бали, – як то кажуть «золота молодь» – кровинки чиновників та депутатів різних рівнів. Зокрема, колишнього керівництва декількох міністерств, парламентаріїв, співробітників апарату Верховної Ради та державних установ.

І тут виникає логічне запитання: як саме підробляли результати ЗНО? Адже колишнє та чинне керівництво центру заявляє про надійність захисту інформації.

Та коли йдеться про гроші – можливо все!

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини