Зниклі безвісти – у Львові на ОВК недорахувались 600 бюлетенів

31 березня в місті Львів офіційний спостерігач від ГО "Стоп корупції" Віктор Палас запобіг ймовірному здійсненню фальсифікацій на виборчій дільниці №461943 по територіальному виборчому округу №118.

Активіст здійснював рейд виборчими дільницями округу й зіштовхнувся з тим, що голова зазначеної виборчої дільниці не захотів пускати офіційного спостерігача всередину приміщення.

"Час близився до 20:00, а спостерігач має право бути присутнім на підрахунку голосів, якщо він зайшов на дільницю до цього часу. Голова ж комісії, вочевидь, затягував час, намагаючись не пропустити мене всередину. Це викликало підозру, саме тому я викликав поліцію. Коли приїхала слідчо-оперативна група, мене все ж таки зареєстрували як спостерігача", – розповів Палас.

На дільниці активіст зіштовхнувся з перешкоджанням його діяльності, адже члени комісії намагались не дати здійснювати відеофіксацію.

"На мою думку, члени комісії були з низьким розумінням виборчого законодавства. Я фіксував весь процес, а 2 особи складу комісії та 3 особи зі складу офіційних спостерігачів вимагали припинити знімати відео. Однак після спілкування з правоохоронцями ці перешкоджання були припинені", – зазначив Віктор.

Він також помітив підозрілу активність голови ДВК, адже той постійно комусь телефонував.

"Численну кількість разів голова комісії телефонував комусь із будь-якого питання. Саме він спочатку казав не пускати мене на дільницю, а телефоном консультувався й казав, що "блогер якийсь приїхав". Кожну дію, що відбувалась на виборчій дільниці, чоловік з кимось узгоджував – ми зробили те, а зараз будемо робити це", – дивується активіст.

Після підрахунку голосів спостерігачеві від "Стоп корупції" видали протокол, в якому була зазначена кількість виданих бюлетенів – 1953. Після цього вже в ОВК були озвучені інші цифри – 1353.

У зв'язку з цим активіст звернувся до представників поліції й повідомив їх про порушення виборчого законодавства.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини