ЗМІ: Зеленський вніс до Ради законопроєкт про деолігархізацію

02.06.2021 18:29

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". На сайті парламенту текст документу поки відсутній, передає "ZN.UA".

Zelenskii
Фото: скріншот

Зеленський визначив законопроєкт як невідкладний.

Раніше "ZN.UA" ознайомилося з текстом законопроєкту про деолігархізацію та розповіло про основні його моменти. Зокрема, законопроєкт, з яким була ознайомлена редакція, передбачає, що олігарх – це людина, яка бере участь у політичному житті, має значний вплив на ЗМІ, а також здійснює контроль значної за обсягом господарської діяльності.

Згідно з проєктом закону, визначатиме особу олігархом Рада нацбезпеки та оборони на підставі подання Кабінету міністрів, члена РНБО, Нацбанку, Служби безпеки чи Антимонопольного комітету. Таке рішення набуватиме чинності з дня публікації відповідного указу президента.

Офіційно визнаних олігархів хочуть включать до "Реєстру осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Водночас олігархам планують заборонити:

  • робити внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні";
  • бути бенефіціаром (у тому числі мати у власності) або контролером засобу масової інформації, який поширює інформацію політичного характеру;
  • бути покупцем (бенефіціаром покупця) у процесі приватизації об’єктів великої приватизації.

Нагадаємо, 15 квітня Володимир Зеленський доручив апарату РНБО, Антимонопольному комітету та Офісу президента розробити спеціальний законопроєкт про статус олігархів в Україні. Пізніше секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що вони нарахували 13 осіб, котрі підпадають під визначення олігарх, але імен чи прізвищ він не назвав.

Втім кожен пересічний українець знає початок цього списку ‒ Ахметов, Пінчук, Порошенко, Коломойський, Фірташ, Медведчук та інші з рейтингу Forbes. Кандидат юридичних наук, адвокат Геннадій Дубов застерігає, що складання певного списку людей, на підставі якого в подальшому розробляється закон є абсолютно неприпустимим.

20 травня, на пресконференції до другої річниці з дня інавгурації, президент Володимир Зеленський заявив, що законопроєкт про деолігархізацію з'явиться вже наступного тижня і його підготовка практично завершена.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні зафіксували понад 2 200 випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини