ЗМІ розповіли, чому Рябошапка звільнив двох заступників Генпрокурора

26.09.2019 17:21

26 вересня двох заступників колишнього Генпрокурора Луценка, Сергія Кізя та Юрія Столярчука, звільнили з посад. Про це повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури.

Рішення ухвалив Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка. Посадовців звільнили у зв'язку з реформою прокуратури. Вони працювали у ГПУ за часів Юрія Луценка.

Хто такий Сергій Кізь?

Сергій Кізь став заступником Генпрокурора лише декілька місяців тому, у липні 2019 року. Ще у 2002 році він увійшов до прокуратури та розпочинав кар'єру з посади слідчого військової прокуратури Чернігівського гарнізону.

Сергій Кізь

"Слава" прийшла до нього після того, як Сергій вів справу народного депутата Ігоря Мосійчука. Нардепа неодноразово звинувачували у хабарництві за депутатські запити. Кізя призначили головним слідчим у справі, і завдяки йому Мосійчук 2 місяці провів у СІЗО. Але прокуратура відкликала клопотання про арешт, а Верховний Суд зупинив провадження. Ігор Мосійчук вийшов з СІЗО та звинуватив Кізя у тортурах, повідомляє "24TV".

Хто ж такий Юрій Столярчук?

Столярчук заступив на свою посаду у 2015 році – за часів Віктора Шокіна та має чин державного радника юстиції 3-го рангу. Свою прокурорську діяльність розпочав ще у радянські часи – у 1987 році з посади помічника прокурора радянського міста Києва.

Юрій Столярчук

Окрім того, Юрій Столярчук був головним слідчим у справі при затриманні генерала Пукача, який зізнався у вбивстві Георгія Гонгадзе. Під його керівництвом також відбувалося розслідування у справі про контрабанду зброї з окупованої частини Донбасу, а у 2016 році з його участю було здійснено спецоперацію з метою вилучення арсеналу зброї, яка зберігалася у зоні АТО.

Ще раніше новий Генеральний прокурор України звільнив таких заступників: Анжелу Стрижевську, Анатолія Матіоса, Юрія Севрука та Дмитра Сторожука.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X