Злив чужу інформацію за 320 тисяч євро: за що Лікарчука позбавили адвокатської практики

14.04.2021 09:37

Підібрали чужий пароль і передали інформацію конкурентам. Хто саме так зухвало знехтував законом? Чи понесли хакери якесь покарання за злив даних? І, нарешті, хто ж отримав цю інформацію? Розбиралась Ася Клітна.

Згідно з отриманим нами документом, директор лабораторії комп'ютерної криміналістики «Сайбер лаб» до 2009 року працював в органах внутрішніх справ експертом із правом проведення комп'ютерно-технічної експертизи.

До слова, його лабораторія цілком нормально себе почуває навіть після того, як здійснила такі дії. На сьогодні «Сайбер лаб» є переможцем державних тендерів на десятки мільйонів гривень.

«Інформація частково була передана, і цією інформацією зараз маніпулюють і шантажують нашого клієнта. Прокурор повідомив, що він не перевіряв цю інформацію та її достовірність, тим не менш, три зацікавлені особи на її підставі намагаються порушити різного роду кримінальні справи з метою вчинення тиску на нашого клієнта у правоохоронних органах України», – розповідає адвокат АО «Лекс Альянс» Валерій Кобзар.

cyber_1
Валерій Кобзар Фото: СтопКор

Отже, спеціаліст замість огляду комп’ютера його зламав. Навіщо ж витягати інформацію з комп’ютера?

Світ, як виявилося, дуже тісний. І на авансцену цієї історії виходить наш старий-добрий знайомий Костянтин Лікарчук – адвокат опонента потерпілого. Хакнута інформація опинилася в суді, стала предметом шантажу і навіть з'явилася в публічній площині.

Адвокат не гребував цю особисту інформацію використовувати в постах у соціальних мережах, порушуючи норми адвокатської етики. І за це кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатів навіть призупинила право Лікарчука займатися адвокатською практикою.

А ще на здобутій у такий спосіб інформації Лікарчук, імовірно, непогано заробив. За інсайдерською інформацією, від своєї клієнтки, рейдерки Лесі Софієнко, Лікарчук отримав за здобуту інформацію… 320 тисяч євро!

cyber_2
Костянтин Лікарчук Фото: СтопКор

«Насправді витік персональних даних – досить розповсюджена ситуація. Оскільки у нас, на жаль, займається незаконним розповсюдженням фактично будь-хто, починаючи від тих же слідчих, прокурорів, банків – всі хто, має якийсь доступ до персональних даних, фактично може їх використовувати у своїх інтересах», – коментує адвокат Олександр Кучеренко.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини