Злочевський проти Куліка. Нові фігуранти трампівського “Українагейту”

12.11.2019 15:08

Історія створення «Бурісми» до травня 2014 року ні про що не скаже. Її поява — це декларація бізнес-намірів, пакет документів для податкової, низка ліцензій і фінансова пральня в результаті. Вона замаскована частково під інвестиційний проект, частково під приватну нафтогазовидобувну компанію. Власне, саме цей нафтовий фасад «Бурісми» і дозволив у квітні 2014 запропонувати її Роберту Хантеру БАЙДЕНУ в якості місця роботи. Більше того — затягнути його до складу «керівництва». Саме так — у лапках. Бо його було залучено як громовідвід на той випадок, що спостерігаємо зараз. І, маю зазначити, він таки відвів на себе значний відсоток грози, що видуває Дональда ТРАМПА з Білого Дому. Як від цього всього відмиється батько Роберта, Джо БАЙДЕН, — сказати важко. Про все це згодом, а поки що — історія американців у цій бізнес-пральні. Благо вона не така вже й велика.

 

Бурісма (Burisma Group) — приватна газовидобувна група України

 

Дати і факти

Вперше про те, що молодший БАЙДЕН щось очолив у «Бурісмі», повідомило російське видання «РІА». Сталося це 13 травня 2014 року. Матеріал був явно іміджевий. На фото обидва БАЙДЕНИ. В тексті більше про батька — Джо. А ще тут, в контексті війни в Іраку (зауважимо на цьому), чомусь згадано про Діка ЧЕЙНІ. Опублікувати таке у подібному матеріалі, не погодивши текст із родиною БАЙДЕНІВ, було неможливо.

Чи розуміли Джо і Роберт, у чому вони взяли участь? Швидше за все, вони холодно співставляли іміджеві ризики із прибутком. Ризики очікувалися невеликі. Видобувна компанія у країні третього світу — це мінус ризик. Громадянин США не несе кримінальної чи будь-якої іміджевої відповідальності за «неоднозначні» джерела заробітку поза межами США. Тим більше у країнах третього світу.

 

Джо та Роберт Байдени

 

При цьому власник «Бурісми» гарантував вкрай приємну зарплатню. Захмарно приємну! І легальну, що важливо для ФБР та ФРC США. Переконаний, що було дано і «підйомні» кошти родині БАЙДЕНІВ. Причому дано за абсолютно легальною схемою, інакше про це вже говорили б у Financial Times.

Знову ж таки, приймати рішення, за які доведеться відповідати, не передбачалося. Правда, ініціатор цього всього, Микола ЗЛОЧЕВСЬКИЙ, вже тоді був «токсичний». Він був і власником компанії «Бурісма», і тим, хто видавав їй ліцензію на видобуток. У США вже цього достатньо для судового доказу злочину. Це дозволяє заарештувати все майно і розпочати низку вкрай неприємних процедур щодо оточення фігуранта та його родини. Але ж Україна у 2014 — це «третій світ», хоч і Європа. А ще там починається війна.

13 травня 2014 року українська армія понесла перші великі втрати у цій війні. Тому новина про молодшого БАЙДЕНА у «Бурісмі» не стала в топовою новиною. Не до того було.

Невипадково у матеріалі «РІА» згадано про Джо БАЙДЕНА в Україні як послідовника Діка ЧЕЙНІ в Іраку. А головне — ЗЛОЧЕВСЬКОМУ були потрібні БАЙДЕНИ, а БАЙДЕНАМ — гроші. Тому і домовилися.

 

Микола Злочевський

 

Чи порушував щось молодший БАЙДЕН? Ні, не порушував. Але він тоді почав працювати спільно із людьми, гроші яких так смердять, що відмитися ніяк не вдається. Це як після відвідин судового моргу. Наче і не ти розтин гнилого трупу робив, але стояв поруч. Тому навколо тебе порожнє коло у переповненому вагоні метро. Судові медики розуміють, про що я.

Йому б з першим витоком про його участь у «Бурісмі» піти звідти. Але ж не пішов. Може, інформаційної хвилі, що за п‘ять років перетвориться на політичне цунамі, не помітив?

Чи можна казати, що Джо та Роберт БАЙДЕНИ були корумповані українським посадовцем Миколою ЗЛОЧЕВСЬКИМ? Що кінцевою метою БАЙДЕНІВ було отримання неправомірної вигоди? «Корупція» як злочин визначається політичними традиціями країни, де відбуваються події. Є країни, де лобізм є різновидом корупції. Є країни, де корупція — це спосіб управління або різновид лобізму. Саме до других тоді належала Україна.

У 2014 році був період, коли співробітникам посольства США було заборонено (!) перебувати на лівому березі Києва. Всі були впевнені, що до Дніпра росіяни дійдуть точно, і саме ця ріка стане межею окупації. За таких прогнозів БАЙДЕНАМ не те, що зауважень не робили. Їм заздрили. Ця посада у «Бурісмі» виглядала, як «джек-пот».

«Бурісму» створили саме для Байденів

Я не знаю, чи пропонували цю посаду іще комусь. Наприклад, комусь із родини Діка ЧЕЙНІ? Але Роберт БАЙДЕН точно був не єдиним кандидатом, що розглядався ЗЛОЧЕВСЬКИМ & Со. Організатори розуміли, що на дії правоохоронної системи України американці не зважатимуть. На схемах, подібних «Бурісмі», в тому ж Іраку напрацьовувався «лояльний місцевий персонал». Достатньо замазаний для контролю з Ленглі та Вашингтону і достатньо прикритий, щоб не потрапити за ґрати поза юрисдикцією США.

 

Дік Чейні - американський політик, колишній віцепрезидент США

 

Тобто пропонували зрозумілу, звичну та обкатану схему. Це тепер вже ясно, що була інша мета — використати Роберта БАЙДЕНА у «Бурісмі», як «Роснєфть» використовує Сергія Курченка. Тобто його планували штучно надути як міжнародну бізнесово-політичну фігуру. В результаті мав з’явитися такий собі «американський младоолігарх» Роберт Хантер БАЙДЕН, якого за потреби (або якщо вийде з-під контролю) можна втопити як непотріб. А можна, якщо поталанить і буде слухняний, довести і до посади Президента США.

Про те, що вони потрапили у схему щонайменше двох кримінально-чекістських «общаків» на 1,5 та 7,4 мільярда доларів, БАЙДЕНИ навіть не здогадувалися. Природний американський снобізм не дав їм припустити такого варіанту. Як і того, що їхня участь — це обов‘язковий елемент багатоваріантного стратегічного сценарію, який росіяни запустили проти США раніше.

Група Куліка проти «Бурісми»

До чого у цій історії військовий прокурор сил АТО Костянтин КУЛІК? Який стосунок вин має до «Бурісми»?

 

Костянтин Кулік

 

Після сумновідомої телефонної розмови ТРАМПА із ЗЕЛЕНСЬКИМ медіа почали вивертати все, що можна і не можна про КУЛІКА. Історія «Бурісми» мені на думку тоді не спала. Подумав, що це йому за МАКСИМОВА роздають. Хто не в курсі, МАКСИМОВ — це російський диверсант. Його бійці, легендовані у структурі спецпідрозділу ВСП ЗСУ «Сармат», підривали військові склади. Практично всі склади, підірвані за період АТО-ООС — їхня робота. Підрозділ Костянтина КУЛІКА розкрив цю групу, але знешкодити її чомусь не дали. Розповім якось про це.

Але розривати військового прокурора за добудову поверху? Це щось нове. По-перше, необов‘язково бути військовим прокурором, щоб щось добудовувати над або до квартири. Проїдьтеся спальними районами того ж Києва і подивіться, скільки всього незаконно добудовують мешканці. А по-друге, якщо зачепилися за його стосунки із дружиною... Це та білизна, яку вивертають через ЗМІ з відчаю, а не через знання предмету.

Костянтин КУЛІК, якщо говорити про його спеціалізацію, — майстер викриття кримінальних схем. Його фах — організовані злочинні угруповання. Саме на цьому він заробив посаду, ім‘я і кошти. Скільки йому перекидали його безпосередні керівники, щоб не рив далі і при цьому не звільнився, — не знаю. Але він не бідував ніколи. Як фахівця його цінили. Якщо його хтось і корумпував, то це були його безпосередні начальники. І не кажіть мені, колеги-журналісти, що ви ніколи у житті не отримували «доплату» у конвертах.

Але повернемось до КУЛІКА. Першим на ньому почав заробляти Віктор ПШОНКА. Юрій ЛУЦЕНКО був крайнім, хто, будьмо коректні, «губив» кримінальні провадження, розпочаті Костянтином КУЛІКОМ. Особливо піднятися КУЛІКУ ніколи не давали. Його посади були обумовлені завданнями, які планувалося доручати. Тому після Революції Гідності його не звільнили як «пережиток старої влади», а відправили в АТО, як у штрафбат. Обумовлено це було двома причинами: по-перше, кістяком донецького та луганського «ополчєнія» була облікова агентура МВС та СБУ, а по-друге — частина підрозділів т.зв. «бойовиків» до війни були бандами, що працювали під мєнтами. Тобто кращого кандидата на посаду прокурора сил АТО годі було шукати.

Але і там він знаходив достатньо, щоб заходити до кабінету очільника ГПУ без погодження, з правом телефонувати на особистий номер цілодобово. Тобто КУЛІК приносив докази, на яких керівництво ГПУ заробляло. За це він мав достатньо, щоб самому «на лапу» не брати.

А тепер про Миколу ЗЛОЧЕВСЬКОГО. Він був під контролем Костянтина КУЛІКА ще до того, як створив «Бурісму». І це не була унікальна історія. Під оперативним супроводом КУЛІКА перебували, наприклад: син генпрокурора України Артем ПШОНКА, Олександр та Віктор ЯНУКОВИЧІ, Юрій ІВАНЮЩЕНКО і, це теж не таємниця, Петро ПОРОШЕНКО.

Можна сказати, що КУЛІК був «смотрящим» від ГПУ за топ-посадовцями України та їхнім бізнесом. Тому, якщо б Джо та Роберт БАЙДЕНИ не влізли у лайно «Бурісми», Микола ЗЛОЧЕВСЬКИЙ тихесенько поїхав би до Київського СІЗО. Костянтин КУЛІК очолив би антикорупційну прокуратуру і був би мега-няшкою в українських та західних ЗМІ. Замість цього Дональд ТРАМП, у нападі деменції, зателефонував Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ і «прорвало старі колектори».

До речі! Першим за «Бурісму» розірвали не КУЛІКА. Першим інформаційно знищеним був генпрокурор Віктор ШОКІН. Цікаво, що нищили його американці спільно з британцями. Але я не буду вивертати білизну одного британського урядовця і розповідати про його сина — американської історії достатньо, як на мене. А матеріали, якими тоді оперував тоді ШОКІН, були від КУЛІКА. Спростувати їх не могли, тому дали по руках всій ГПУ, а на посаду призначили ручного Юрія ЛУЦЕНКА. Ось, власне, і вся історія про БАЙДЕНІВ, КУЛІКА і «Бурісму».

Не живіть в ілюзіях, і не буде галюцінацій.

 

Юрій КОЛЕСНИКОВ, «Стопкор»

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини