Зламали замки і проникли в церкву – на Чернігівщині невідомі намагаються “перевести” храм УПЦ на ПЦУ

16.01.2019 14:40

25 невідомих осіб намагаються захопити храм Української православної церкви в селі Оленівка Борзнянського району Чернігівської області. Про це інформує “112 Україна” з посиланням на благочинного Борзнянського округу протоієрея Іоанна і юриста Віктора Маковія.

Вчора, 15 січня, в Оленівці відбувалися збори громади, на які, за словами, Віктора Маковія, прибули близько 25 невідомих осіб, які не є жителями Оленівки. Вони з голосу зажадали винести на голосування питання про перехід місцевої релігійної громади УПЦ в ПЦУ. "Сільський голова поставив питання на голосування. З місцевих жителів його підтримали лише двоє, ще 24 голоси дали ці невідомі. Крім того, в підсумковому протоколі примальовували ще 11 голосів, так що в підсумку вийшло 37 голосів "за" перехід. Місцеві люди обурилися, адже православна громада заздалегідь заявила, що переходити в ПЦУ не збирається. Тим не менш, присутня на місці голова Борзнянської РДА підписалася під протоколом голосування, що неприпустимо, адже це втручання влади в релігійні запитання", - каже Віктор Маковій.

"Сьогодні вранці обурені місцеві парафіяни зібралися біля храму, але там їх вже чекали ті самі 25 "гостей", молодчиків, що назвалися патріотами. Виникла сварка. Місцеві парафіяни у підсумку розійшлися, оскільки молодики погрожували застосувати силу", – розповів протоієрей Іоанн.

За словами Віктор Маковія, невідомі привезли до храму свого батюшку, зламали замки і незаконно проникли в церкву. Що там відбувається зараз, співрозмовникам 112.ua сказати важко.

Відзначимо, сьогодні в ЗМІ влада Чернігівської області відзвітувала, що в області перша парафія перейшла в ПЦУ. Начальник відділу у справах національностей та релігій департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олексій Степаненко повідомив, що "вчора були загальні збори громадян в селі Оленівка з участю представників релігійної громади парафіян місцевої Свято-Вознесенської парафії і на цьому зібранні люди проголосували за перехід до ПЦУ".

За словами Степаненка, наступним кроком громади стане звернення до єпархії ПЦУ з проханням призначити їм нового священика. Адже перехід парафії відбувся без згоди чинного настоятеля храму.

Протоієрей Іоанн повідомив 112.ua, що настоятеля Олександра Гладиша навіть не запросили на збори, а раніше сільський голова запевнив його, що питання про перехід в ПЦУ підніматися не буде.

Місцевий храм відноситься до Ніжинської єпархії УПЦ. Настоятель храму Олександр Гладиш назвав рішення зборів провокацією і сказав, що за перехід церкви голосували люди, які не мають до Погоди ніякого відношення.

Нагадаємо, останнім часом в Україні почастішали випадки захоплення храмів ПЦУ. Загарбники за допомогою нібито зібраних підписів парафіян намагаються перевести парафії в новостворену ПЦУ. Подібний випадок днями стався в Балті Одеської області. Там місцеві націоналісти з'явилися в храм УПЦ і пред'явили парафіянам список з 300 підписів у користь рішення про передачу церкви в управління ПЦУ.

На сьогоднішній день на Україні немає законодавчо закріпленої юридичної процедури переходу громад з однієї юрисдикції в іншу. Раніше про необхідність створення такої процедури заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій. Він пообіцяв, що відповідні законодавчі ініціативи будуть внесені в парламент у найближчим часом.

Читайте також: "Білоруська православна церква прийняла скандальне рішення щодо автокефалії ПЦУ".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини