Зіпсована вода, небезпечні викиди в повітря і загибель свійських тварин: зворотній бік норкового бізнесу

05.12.2018 11:09

Команда «СтопКору» вирушила у село Велика Каратуль на Київщині, де працює норкова ферма «Вікинг». Оскільки на саме підприємство журналістів не пускають – знімальна група вирішили обстежити територію навкруги і натрапила на доволі велику ділянку, яка просто випалена рідкими відходами від життєдіяльності норок. За словами еколога Володимира Борейка, це неминуче позначається на якості води і повітря у селищі.

Неприємного запаху тутешня вода ще не має, але псуватися точно почала – кажуть місцеві. «Вода така рижа, шо ужас! Тільки закип’ятив воду, зверху така пльонка плаває і все», - обурюється жителька села пані Люба (стиль мови оригіналу збережено). Тож для пиття змушені купувати бутильовану воду.

А щодо якості повітря – за офіційними висновками експертів Інституту громадського здоров'я ім. Марзєєва, у повітрі перевищено вміст метилмеркаптану. Це газ, який небезпечний при вдиханні, ковтанні, попаданні на шкіру.

«Інститутом Марзєєва було встановлено перевищення в межах житлової забудови такої речовини як метилмеркаптан, від півтори до трьох з половиною граничних допустимих концентрацій. Тобто це колосальна доза речовин, яка дійсно в подальшому буде мати вплив на здоров’я людей, які там проживають», - коментує адвокат Іван Проданик.

Та й це не всі проблеми. Хижі звірі, що тікають з ферми, нищать свійських тварин. До прикладу, всього місяць тому у пана Василя норки з’їли вісьмох гусей. А для чоловіка це заробіток, бо один такий птах на ринку зараз потягне на півтисячі. «Десь по місяці чотири, п’ять один виводок брався, тобто з двох виводків, задавила вона вісім штук. У будівлю залізла, там де гуси….сарай. За шию погризла гусей», - згадує пан Василь.

Щоправда, говорити на камеру про ферму селяни здебільшого відмовлялися. Адже для більшості з них – це чи не єдина робота, яку можна тут знайти.

Стежте за розслідуванням «СтопКору»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини