Життя і здоров’я херсонців у мерії «оцінили» в 50 мільйонів євро (подробиці)

25.02.2020 15:00

Бюджет Херсона становить майже 3 мільярди гривень. Формально ці гроші повинні працювати на обласний центр та його мешканців. Але за фактом бюджетні мільярди «дерибанять» політичні й бізнесові клани у тісній співпраці з міською владою. Чинний мер Володимир Миколаєнко конфлікту інтересів нібито не вбачає. Та чи самостійно ухвалює рішення очільник міста? З’ясовував Кирил Вольний.

У Херсоні не на камеру кажуть: мер діє явно в інтересах групи «сірого кардинала» Володимира Сальдо, який, до речі, вже готує свою людину у крісло міського голови. Адже «монополія на владу», що сформувалася в південному місті, дає можливість заможним та впливовим прокручувати будь-які оборудки.

Одна з останніх резонансних схем, про яку ніхто не мав дізнатися – історія з так званим «чорногорським піском». Наприкінці минулого року до херсонського порту зайшло судно, яке доставило в Україну з Чорногорії токсичні відходи для утилізації. Це суперечить усім українським та міжнародним законам, адже в нас просто немає підприємства, яке могло б утилізувати такі небезпечні відходи.

Небезечний вантаж прибув до херсонського порту

Європейський союз виділив 50 мільйонів євро, щоб небезпечний вантаж транспортувати й утилізувати на заводі в Іспанії. Та замість цього токсичні відходи чомусь вирушили до Херсона. Звичайно, за набагато менші гроші.

Як таке можливо? Виявилось, що «чорногорський пісок» прибув у порт з усіма необхідними документами та гарантійним листом від міського голови.

Нагадаємо, за висновками експертів, небезпечні відходи в такому вигляді, в якому вони зберігаються, розміщати на звалищі побутових відходів не можна.

А очільник ДМС Максим Нефьодов назвав це "аферою" і запевнив, що митниця розмитнювати такий вантаж не буде.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини