Життя на пороховій бочці: в селі на Київщині біля житлового будинку звели АЗС (фото)

19.10.2020 16:51

Відоме Межигір’ям село Нові Петрівці, що на Київщині, втрапило у черговий скандал. Спочатку там сільський голова Радіон Старенький шантажував інвесторів гіпермаркету, а тепер його заступник через земельні махінації дав добро на будівництво АЗС у 30 (!) метрах від житлових будинків. Про це випадково стало відомо активістам руху «За чесні закупівлі», які організували громадську приймальню та збирали інформацію про порушення виборчого законодавства в районі.

Novi Petrivtsi AZS
Фото: скріншот

Люди відмовились говорити на камеру, очевидно, боячись гніву місцевих можновладців.

«Ми звертались до усіх, до кого можна – і до місцевої влади, і до Вишгородських чиновників. Переводять стрілки одне на одного. На заправці кажуть, що це місцева влада дала дозвіл. Побудувались десь 2 роки тому. Всі думали, що буде заправка малого масштабу, а звели повноцінну велику. Немає норми, ані протипожежної, жодної. Ось моя кукурудза, а ось паркан», – розповідає людина.

Novi Petrivtsi AZS
Люди залякані, тож розповідають усе анонімно Фото: СтопКор

Будівництво заправок в такій близькості від житлових будинків – незаконне, каже правозахисник ГО «Стоп корупції» Володимир.

«Ми провели власне розслідування щодо до встановлення АЗС у межах населеного пункту. Дізнались, що відстань між АЗС та будинком має становити щонайменше 100 м. Як бачимо, насправді тут менше 30 м, що суперечить законодавству», – наголошує він.

Виявилось, що АЗС «БРСМ» була зведена після афери за участі чиновників сільради.

Novi Petrivtsi AZS
Фото: СтопКор
Novi Petrivtsi AZS
Фото: скріншот

Зокрема, заступник голови сільради Нових Петрівців Вишгородського району Київщини Кучерявий, якого в селі називають не тільки правою рукою, а й двоюрідним братом сільського голови, шляхом схем у приватну власність віддає ділянки, які вже перебувають в оренді і приносять дохід бюджету села.

«Фасадну земельну ділянку, яка була в оренді на 25 років, за рішенням сесії сільради віддали іншій особі у приватну власність під ведення особистого селянського господарства. А оскільки орендар не погоджувався розірвати договір оренди, у сільраді просто змінили кадастровий номер ділянки! Привабливій фасадній ділянці надали інший кадастровий номер і віддали у приватні руки. Підставний власник потім через сільраду змінив цільове призначення на «комерцію» і продав для будівництва АЗС. Така схема дозволила сільраді уникнути проведення аукціону», — повідомили активістам руху «За чесні вибори» інсайдери.

Земельна ділянка площею 27 соток була в оренді на 25 років.

Після афери за участі чиновників сільради на землі збудували АЗС «БРСМ».

Ігор Кучерявий – заступник зашкварного сільського голови Нових Петрівців Радіона Старенького. У селі стверджують, що тих пов’язують кровні зв'язки. Наразі ж Радіон Старенький балотується на посаду голови ОТГ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини