Жителі елітних будинків на столичній Воздвиженці влаштували терор працівникам Українського товариства сліпих

Жителі розкішних будинків на столичному Подолі під виглядом громадської організації намагаються витіснити інвестора, який згодився надати квартири незрячим працівникам товариства після того, як держава відмовилась їм допомагати. Про це заявила в.о. директора УВП №3 УТОС Марія Івасенко 22 червня під час пресконференції на тему «Захист людей з обмеженим зором: чи є шанс в УТОС отримати квартири?» у пресцентрі «СтопКор».

Фото: СтопКор

«Ми вимагаємо від посадовців Києва допомогти та звернути увагу на наші проблеми. Коли перестали видавати квартири інвалідам, ми звернулись до влади, щоб нам надали ділянку. Її довго оформлювали та врешті товариству надали землю у безстрокове користування. Люди зраділи, розуміли, що будинок буде біля підприємства, незрячим буде зручно їздити на роботу. Нас було 14 людей, які претендували на квартири. Інвестор, який прийшов, пообіцяв частину квартир передати нашому колективу. Він дуже довго узгоджував проєкт та через 10 років збанкрутував. Ми були в розпачі. Знайшли другого, він теж дуже довго затягував і врешті-решт не зміг для нас будувати. Останній варіант – інвестор, який зміг у короткі терміни організувати роботу так, щоб будинок був зведений. Провів багато робіт, щоб розпочати будівництво. Невідомо звідки з’явились люди – жителі елітних будинків під виглядом ГО. Вони влаштували терор, поставили намети та виступають проти. Куди б ми не звертались з нашою бідою – всі ніби допомагають, проте нічого не роблять. Інвалідів залишити без допомоги... Та людина, яка організовувала акцію, – Андрій Дудник. Він не заслуговує доброго слова та людських стосунків», – розповіла вона.

За словами жінки, українці та влада забули про людей-інвалідів, які теж заслуговують на нормальне життя.

«Інваліди прагнуть прийти на роботу, поспілкуватись одне з одним, вони – як сім’я. 90 людей, які працюють разом – усі вони дуже багато роблять, щоб завантажити себе та не йти жебракувати. Я сподіваюсь на розуміння того, що люди потребують цієї допомоги. Також нам дуже потрібна допомога держави. Хочу ще раз подякувати колективу ГО «Стоп корупції», котра звернула на нас увагу. Я прошу також того ж Дудника прийти та розв'язати проблему, щоб не боротись з інвалідами, які потребують допомоги», - додала вона.

Фото: СтопКор

Як зазначають організатори, люди з особливими потребами – одна з найбільш незахищених верств українців. Адже, на жаль, держава перестала допомагати інвалідам, зокрема, в отриманні житла. Але скільки потрібно часу, аби інвалід міг придбати собі квартиру?

Учасники круглого столу обговорили проблеми соціального захисту інвалідів із вадами зору та запропонували шляхи подолання проблеми.

Один із прикладів – ситуація зі столичним УТОС на Подолі. Там люди з обмеженим зором знайшли інвестора для забудови земельної ділянки, яка офіційно у постійному користуванні УТОС. Кілька років вони мріють звести будинок, утім, стикаються з шаленою протидією і навіть корупцією.

З якими проблемами зіткнулись інваліди? Кому заважають люди з вадами зору? Як суспільство сприймає проблеми незрячих і чи готові елітні столичні райони приймати людей, які ніколи не побачать навколишнього світу, проте борються за місце під сонцем?

Представники Товариства сліпих, люди з вадами зору, політики, представники місцевої влади, громадські діячі, журналісти за круглим столом взяли участь в обговоренні актуальних проблем інвалідів і конкретних кейсів і ситуацій, а також пропонують шляхи допомоги і захисту прав людей з вадами зору.

Спікери:
1. Марія Івасенко, в.о. директора УВП №3 УТОС.
2. Ігор Бондарчук, Голова ГО «Стоп корупції».
3. Денис Шинкаренко, Голова ГО «Стоп нелегал».
4. Артем Поліковський, журналіст-розслідувач.

Серед запрошених:
1. Віталій Кличко, голова КМДА (представники КМДА).
2. Дмитро Лубінець, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.
3. Ірина Суслова, радник голови Комітету ВР з прав людини.
4. Павло Сушко, народний депутат.
5. Віталій Нестор, політик.
6. Олександр Пабат, громадський діяч.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини