Журналісти викрили точку лісових браконьєрів на кордоні з Росією

29.01.2020 10:00

Браконьєрство під виглядом санітарної рубки: під пили йдуть здорові дерева, як можна вигідно продати. Що насправді відбувається у лісництвах Донецької області, хто краде та випилює ліс? Та як діє ця справжня лісова мафія? Розслідував Кирил Вольний.

Приїхавши до одного з лісництв поблизу Дружківки, знімальна група «СтопКору» вирушила буквально «на звук» працюючих пил. І вже за 5 хвилин наші пошуки увінчались успіхом.

Під час прогулянки лісом журналісти натрапили на хлопців, які пиляли дерева та вже завантажували їх у «газельку».

Це реальний приклад браконьєрства: чоловіки пиляли ліс, не маючи при собі жодних дозвільних документів, крім товарно-транспортної накладної. Стверджують, що це санітарна вирубка, але необхідного лісорубного квитка при собі не мають і самі вони в лісництві не працюють.

«Приїхавши до лісу, ми побачили ось що: жодного лісника, ніхто не контролює процес вирубки дерев. Їм байдуже до лісу, їм байдуже, що відбувається на Донеччині», – коментує керівник Святогірського підрозділу «Стоп корупції» Володимир Рибалкін.

Журналісти полбачили вирубку на власні очі

Виникає логічне запитання: а хто і як вирішує, які дерева підпадають під санітарну рубку? І хто це контролює?

«Коли ми запитали: «Де ж відмітки? Чому ви здійснюєте випилювання?» Нам показали: це офіційна вимітка лісництва, яке дозволяє рубати дерева. Фактично ми з вами зараз, взявши сокиру, можемо «помітити» весь ліс, і вони його випиляють. Ось такі дивні речі відбуваються на Донеччині», – розповідає Володимир.

"Ніхто не контролює випил", - Володимир Рибалкін

Згодом на місці з'явилася поліція. Копи діяли за процедурою, викликали слідчо-оперативну групу, яка склала протокол. Ми вирішили не втрачати час та їхати далі.

Проте вже незабаром ми отримали у Фейсбук листа від Віталія – велосипедиста, якого журналісти зустріли поблизу «точки» браконьєрів. Він живе поруч з лісом, займається спортом та часто їздить цією територією.

«Доброго дня! Позавчора ви знімали репортаж про незаконну вирубку лісу. Тільки що приїхав з тренування з того самого лісу. Ті ж лісоруби знову там, мітили дерева сокирою в іншій, більш глухій ділянці лісу. Приїхали вони на тих самих зелених «Жигулях», – повідомив Віталій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини