Журналістське посвідчення та зброя в руках Топчій: у Києві обговорили проблематику фейкових медійників

Псевдожурналісти тиснуть на виборчі комісії, псують репутацію ЗМІ та становлять пряму загрозу суспільству, отримуючи дозволи на зброю. Тож як до їхніх рук потрапляють посвідчення – обговорили спікери круглого столу на тему «Зброя – для псевдожурналіста: як зупинити неконтрольоване отримання дозволів на зброю за посвідченням представника ЗМІ».

topchiy
Ілюстрація: СтопКор

Виявляється, купити посвідчення – дуже просто. Яскравим прикладом стала історія мешканки Києва, яка переїхала до столиці з Миколаєва. Як розповів голова правління ВГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук, жінка на ім’я Ірина Топчій за гроші придбала собі журналістське посвідчення. За цим фактом ведеться слідство.

«Ірина Топчій – швачка родом з Миколаєва. Жінка презентує себе представницею ТОВ «Незалежна преса», однак жодних публікацій чи репортажів за її авторством просто не існує», – розповів він.

За словами Бондарчука, в соціальних мережах жінка зареєстрована під вигаданим іменем, а її наміри, які пані Ірина відкрито транслює своїм 28 тисячам фоловерів – досить радикальні: «Ось таке обличчя у мене, коли я вбиваю», «Не панікуйте. Помремо – так помремо», – підписує вона свої світлини. Можливо така поведінка пов'язана з прийомом сильно діючих транквілізаторів, про що Топчій сама заявляє у соцмережах.

Ірина Топчій також ділиться на відео з підписниками власними відчуттями від приймання гідазепаму – сильного транквілізатора, який можна придбати лише за рецептом. Тому незрозуміло, яким чином їй видали медичну довідку для отримання дозволу на травматичну зброю.

«Представник якоїсь сумнівної редакції може отримати право на зброю та незрозуміло як її використовувати. Ірина Топчій та її історія – типовий приклад того, як це може відбуватися. Ми бачимо, що її заяви і наміри – реальні. Вона дійсно викладає у соцмережах пости, повні ненависті, та заявляє, що вона кілер. І така ситуація – непоодинока. Ми маємо взяти її приклад за основу й зрозуміти, що наслідки неконтрольованої видачі зброї можуть бути фатальними. Тим паче це відбувається на очах малолітньої доньки. Такі люди заходять безперешкодно в учбові заклади, зокрема в даному випадку в Олександрійську гімназію в Києві», – прокоментував цю історію Ігор Бондарчук.

Ігор Бондарчук Фото: СтопКор

Виявляється, що фактично будь-то може стати директором інформаційного агенства в Україні. Про це свідчать результати журналістського експеримента журналіста "СтопКору". Зокрема, він показав, як із водіїв перекваліфікуватися на медійника.

Наступний етап свіжоспеченого директора – розпочати продаж журналістських посвідчень, які дають можливість безперешкодно відвідувати будь-які державні установи та офіційні заходи. А найголовніше — цей документ дає можливість оформити купівлю вогнепальної й травматичної зброї. Як це зробити? У рамках ще одного унікального експерименту представники «СтопКору» простежили весь шлях від отримання фіктивних документів журналіста через інтернет до можливості отримати вогнепал.

За словами заступниці голови НСЖУ Ліни Кущ, щоразу, коли збільшується кількість таких псевдожурналістів, то страждають справжні журналісти.

«Фейкові медійники постійно використовують всі можливості, яке надає їм чинне законодавство. Наприклад, я знаю декілька випадків, коли до журналістів ставляться з недовірою, бо ті, хто купив посвідчення, вже встигли наробити поганих справ», – зазначила вона.

kush krugliy stol
Ліна Кущ Фото: СтопКор

Також вона додала, що журналістське посвідчення дає такі можливості як отримання дозволу на зброю, присутність на закритих процесах під час виборів та перебування на сесіях місцевої влади тощо.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, РНБО хоче перекласти обов’язки голови “Укрзалізниці” на міністра інфраструктури.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини