Журналіст: розслідування МКМТ підтвердило факт демпінгу при імпорті цементу з Туреччини

Купуй своє: одним із перших указів після перемоги на виборах американський президент Джо Байден запустив програму, яка зобов’язує федеральних закупівельників віддавати перевагу на тендерах американським товарам та виробникам. На тлі пандемії та коронакризи багато країн світу застосовують протекціоністські інструменти. А що відбувається в Україні? Наскільки вітчизняні виробники захищені від демпінгового імпорту? Більше про це – у матеріалі Кирила Вольного.

Останнім часом Україна все частіше використовує антидемпінгове мито, і це – реальний приклад того, як держава, не порушуючи угоди про вільну торгівлю та угоду СОТ, може ринковими методами сприяти внутрішньому виробництву.

Станом на липень 2021 року стосовно імпорту іноземних товарів в Україні діє 36 торгових заходів. Найбільша кількість із них спрямована проти Російської Федерації, Китайської Народної Республіки та Республіки Білорусь.

Cement_73
Ілюстрація: СтопКор

Результати антидемпінгового розслідування щодо турецького цементу також уже оприлюднені.

«Минулого року міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антидемпінгове розслідування щодо імпорту турецького цементу в Україну. І вже є результати: розрахована маржа шкоди від імпорту в Україну цементу походженням з Турецької Республіки склала 45%», – розповідає журналіст.

Залишається лише останній крок для підтримки національного виробника – голосування міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Позитивне рішення може захистити і українську економіку, і програму «Велике будівництво», і вітчизняну цементну галузь, стверджує голова асоціації «Укрцемент» Павло Качур.

Kachur2
Павло Качур Фото: СтопКор

«Сьогодні питання лише одне: чи члени комісії займуть державницьку позицію та стануть на захист не стільки українського виробника, скільки державних інтересів? І тоді очевидно, що ми будемо мати дуже хороший результат. Сьогодні це не питання захисту, умовно кажучи, цементної галузі України, це питання захисту економічних інтересів України. Це питання захисту програми «Велике будівництво». Звичайно, цементна галузь теж виграє від таких кроків», – наголосив пан Качур.

Своєю чергою, ми продовжимо стежити за розвитком цієї історії. Підписуйтеся на ютуб-канал «Стоп корупції», підтримуйте нас донатами та купуйте українське!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини