Журналіст Бочкала пояснив, чому в Кабулі люди терміново продають телевізори та викидають меблі

У столиці Афганістану Кабулі різко здешевшали телевізори, а люди почали їх терміново продавати практично за безцінь. Це пов’язано з захопленням «Талібаном» влади в країні. Про це розповів військовий журналіст та громадський діяч Роман Бочкала в ефірі телеканалу «Рада».

roman bochkala pro afganistan
Роман Бочкала - журналіст, що побував у десятках гарячих точок Фото: скриншот

«Учора я спілкувався зі своїми друзями в Кабулі. Зараз, мабуть, найдешевша річ у місті – це телевізори, бо їх уже там забороняють і вже повиносили з державних установ. Тепер можна придбати новісіньку плазму за 50 доларів. У державних установах це вже заборонили. Виносять також меблі, бо таліби не використовують столи, стільці, оскільки у них трохи, скажімо так, інші традиції. Але при цьому маю сказати, що в тій же Саудівській Аравії плюс-мінус ми побачимо ті самі закони», – сказав він.

За його словами те, що зараз роблять таліби для деяких східних країн, особливо, Перської затоки, є наближеним до норми.

«Це не те що норма, але в деяких країнах ці норми діють. І тут таліби не перші. Але це буде змінювати Афганістан, оскільки нині там все було трохи інакше. Я не скажу, що Афганістан – це вже така світська демократична держава. Там все одно досить жорсткі ісламські традиції, вони дотримуються щогодинних намазів тощо. Тобто для більшості населення це плюс-мінус нормально та не сприймається настільки чимось незрозумілим», – наголошує Бочкала.

roman bochkala pro afganistan
Бочкала спрогнозував скорі вибори в Афганістані Фото: скриншот

При цьому журналіст упевнений, що деякі прошарки населення усе ж таки не згодні з новими традиціями та не готові їх швидко прийняти до свого вже європеїзованого побуту.

«Хоча, звичайно, є й інший прошарок населення — середній клас або люди, які живуть в великих містах – Кабулі, Гераті, Мазарі-Шарифі тощо. Для молоді, для людей творчих професій, для людей із вищою освітою все це, звичайно, сприймається жорстко. Але не забуваймо, що там досить багато людей живе в гірській місцевості, у віддалених куточках — і там лише кожен другий має взагалі загальну освіту, навіть не вищу», – підсумував Бочкала.

Нагадаємо:

  • 6 липня США на 90% завершили виведення військ з Афганістану.
    Таліби захопили в Афганістані багато американської зброї та військової техніки. 15 серпня вони захопили столицю Кабул.
  • 16 серпня тисячі людей зібралися в аеропорту Кабула з метою вилетіти з міста, захопленого талібами.
  • 17 серпня стало відомо про 120 українців, які просили дипломатів евакуювати їх з Афганістану.
  • 18 серпня таліби, що без бою захопили Афганістан, обстріляли людей, які вийшли на акцію на підтримку національного прапора у провінції Афганістану.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини