ЖК «Стенфорд» на Печерську зводять незаконно? ДБР розслідує забудову земель оборонного заводу

11.06.2021 09:33

На межі вимирання: київський оборонний завод «Радар» втратив щонайменше 100 млн грн та опинився у центрі гучного розслідування. Йдеться про ймовірну змову з приватною компанією, що активно забудовує землі підприємства. Чи можна розв’язати проблему й зберегти завод, який забезпечує українські війська сучасним обладнанням? Дивіться у матеріалі Марії Гураль.

Знімальна група «СтопКору» спробувала взяти коментар у керівника заводу «Радар», але спілкуватись із медійниками він категорично відмовився.

«Я за своє життя боюсь, і є чого боятись – поліція б’є, бандити ганяються за мною, і мені ще на камеру нічого не хочеться казати», – заявив В’ячеслав Зеленський у телефонній розмові.

Водночас ми дізналися позицію державного концерну «Укроборонпром» стосовно ситуації довкола заводу «Радар».

«Концерн поінформував Національне антикорупційне бюро України про наявність можливих ознак кримінальних правопорушень, вчинених групою осіб, спрямованих на незаконне заволодіння майном товариства», – йдеться у відповіді концерну.

Stanford5
Фото: скриншот

В Укроборонпромі також зазначили, що концерн, додатково до вказаного вище звернення, також проінформував Національне антикорупційне бюро України про те, що ігноруючи повідомлення товариства про необхідність дотримання правил благоустрою, ТОВ «Катерпіллар» 24.01.2018 року розпочало роботи з розбирання та демонтажу споруд, що належать товариству.

Наразі є ризик того, що інвестори, які вкладатимуть кошти в цей житловий комплекс, можуть залишитися просто ні з чим. Розслідуванням кримінального провадження, яке вело НАБУ, тепер займається Державне бюро розслідувань.

Як заявляють експерти, шанс на порятунок заводу ще є, адже продукція «Радару» актуальна й нині та має експортний потенціал. Усе, що потрібно – це трансформація заводу та модернізація продукції, і без фінансів тут не обійтись. Та звідки їх узяти, якщо колишнє керівництво активно розкрадало підприємство впродовж багатьох років?

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини