Максим Томілов
Максим Томілов Правозахисник

ЖК «Sky River 2» на Київщині зводять під виглядом готелю (відео)

ЖК «Sky River 2» у Золочеві будують під виглядом готелю, а у відділі продажів – вдають дурників. Як на ділянці рекреаційного призначення зводять житловий комплекс та чи справді «продажники» не в курсі порушень?

Blog Sky River 2
ЖК «Sky River 2» зводять під виглядом готелю Ілюстрація: СтопКор

Територія Золочівської ОТГ – саме тут триває будівництво ЖК «Sky River 2» на вул. Приозерній, 17. Зводить його компанія «Дніпровські хвилі» разом із забудовником «Status Group».

Раніше я вже розповідав про це будівництво. Але сьогодні з’явилася додаткова інформація. Мені було незрозуміло, що взагалі будується на цьому місці, адже за документами – це готельно-ресторанний комплекс з апартаментами, що цілком відповідає рекреаційному призначенню земельної ділянки. При цьому на всіх рекламних бордах повідомляється про продаж квартир у житловому комплексі «Sky River 2».

Sky River 2
На бордах рекламують продаж квартир у ЖК Фото: СтопКор

Отже, я виїхав до відділу продажу ЖК «Sky River 2» і мав нагоду поспілкуватися з його керівником особисто.

На питання чи будують тут готель, вона зазначила, що на цьому місці зводять житловий комплекс. Також повідомила, що забудовником було змінено цільове призначення для об‘єктів рекреаційного призначення.

Я повідомив їй, що не можна будувати ЖК на землі рекреаційного призначення. Вона здивувалася, наголосивши, що в таких зонах нібито будують готелі та бази відпочинку.

Керівник відділу продажу відверто підтвердила, що на земельних ділянках рекреаційного призначення будують ЖК «Sky river 2».

На моє питання, чому ж не було змінено цільове призначення на «будівництво житлового комплексу», відповіла, що з документами в них усе гаразд. Вони змінили призначення ділянок забудови з «колективного садівництва» на «будівництво та обслуговування об‘єктів рекреаційного призначення». І нібито впевнені, що тепер тут можна будувати справжній ЖК.

Зазначу, що нещодавно за зверненням «Стоп корупції» була здійснена перевірка Держгеокадастром у Київській області.

За результатами перевірки було складено акт, в якому йшлося про низку порушень, зокрема:

• зняття верхнього шару родючих ґрунтів без відповідного погодження;
• незаконне встановлення гідротехнічних споруд на прибережній зоні.

На ці запитання керівник відділу продажу мені відповіла, що про будь-які порушення вона начебто не чула. З документами, мовляв, у них усе в порядку, а щодо перевірки Держгеокадастру жодної інформації вони не отримували.

Sky River 2
У відділі продажу запевняють, що не знають про порушення Фото: СтопКор

Ми будемо розбиратися в цій ситуації – хто та що тут насправді знає чи не знає. Але наразі будівництво триває. Зокрема, активно облаштовують територію.

А поки ще не запрацював нормально ДІАМ – у Києві та області немов гриби виростають незаконні або підозрілі об‘єкти. Залишається сподіватися, що новоствореному органу вистачить професіоналізму для контролю за будівництвом, що вводить в оману.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини