Максим Томілов
Максим Томілов Правозахисник

ЖК City Hub будують під виглядом гуртожитку – ДІАМ не бачить підстав для перевірки

Гуртожиток для студентів чи повноцінний житловий комплекс? «ІнтергалБуд» зводить у Києві ЖК City Hub, але на папері будівництво оформлене як реконструкція гуртожитку. При цьому будують комплекс із низкою кричущих порушень, які чомусь уперто не помічають контрольні органи.

Максим Томілов про ЖК City Hub
ЖК City Hub зводять під виглядом реконструкції гуртожитку Ілюстрація: СтопКор

Київ, вул. Кудряшова, 8/10 – саме тут «ІнтергалБуд» зводить ЖК City Hub. І сьогодні хотілося б порушити питання не так про незаконність та про порушення на самому будівництві, як про бездіяльність контрольних органів.

Річ у тім, що з ДІАМ надали відповідь за підсумками комісії, що вони нібито не вбачають підстав для проведення позапланової перевірки на цьому об’єкті.

Відповідь ДІАМ
Відповідь ДІАМ Фото: скриншот

Як на мене, ЖК City Hub – це один із тих об’єктів, де є купа порушень.

І їх видно буквально неозброєним оком. Їх не можна приховати чи заплющити на них очі. Але ДІАМ це вдалося, і вони надіслали мені таку відповідь.

Представників ДІАМ не здивувало навіть те, що за документами це – реконструкція гуртожитків. У виданому ДАБІ дозволі зазначений код будівлі 1130.2 – гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів.

Дозвіл ЖК City Hub
Дозвіл виданий на реконструкцію гуртожитків Фото: скриншот

Отже, насправді тут має бути гуртожиток для курсантів вишів, що підпорядковуються МВС України. Але, як ми всі бачимо, зводять тут ЖК, і забудовник цього не приховує. Адже на всіх рекламних банерах, вивісках, сайтах із продажу йдеться про житловий комплекс бізнес-класу City Hub.

Та чомусь ДІАМ не вбачає тут жодного порушення.

І це – попри те, що за зверненням ВГО «Стоп корупції» Держгеокадастр уже виїжджав на перевірку цього об’єкту й установив нецільове використання земельної ділянки. Але це – ще не всі порушення.

Висновок Держгеокадастру
Висновок Держгеокадастру Фото: скриншот

Зокрема, на об’єкті перевищено відсоток забудови – не збережено щільність населення, що є грубим порушенням з огляду на обмеженість інфраструктури довкола цього ЖК.

А найголовніше, що згідно з Містобудівними умовами та обмеженнями, ця земельна ділянка входить до історичного ареалу Києва. І у забудовника відсутнє погодження від органу охорони культурної спадщини.

ЖК City Hub
Земельна ділянка входить до історичного ареалу столиці Фото: скриншот

Усі ці факти для ДІАМ чомусь не мають достатньої ваги.

У Державній інспекції з архітектури і містобудування не бачать підстав для того, щоб виїхати на перевірку й зафіксувати порушення містобудівного законодавства.

Така робота новоствореного контрольного органу дуже засмучує. Адже на початку діяльності ДІАМ його керівник обіцяв, що відомство зупинятиме ось такі незаконні будівництва.

Та поки що ЖК City Hub продовжують будувати повним ходом. А ДІАМ з якоїсь причини не помічає численних порушень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини