“ЖК “Чайка” – це вбивця навколишнього середовища” – еколог

23.01.2019 14:55

Керівник департаменту Національної екологічної ради України Олександр Чистяков розповів про небезпеку життя у висотних будинках. Він зазначив, що екологи не радять забиратися вище п'ятого-шостого поверху через накопичення та концентрацію викидів із заводських труб у повітря, які піднімаються вище цього рівня й зависають там.

"Житлові будинки не можна будувати високими – в ідеалі вони повинні бути не вищими, ніж дерева! Аналізуючи досвід багатьох країн, можна з упевненістю сказати, що висотні будинки будують для офісів і торгових центрів, а не для житла. Як приклад: в центрі Парижа заборонена житлова забудова вище 7 поверху. А заміські будинки обмежені 4 поверхами" – зазначає експерт.

Крім того, висотність будівель становить підвищений ризик у ситуаціях пожежної небезпеки, розповів Чистяков.

"Будь-яка пожежа перетворює жителів верхніх поверхів у заручників, бо прорватися вниз у них немає можливості, пожежні сходи до них не дістають, вертоліт багато людей не забере, та й при сильній пожежі він просто не зможе навіть підлетіти, його будуть зносити висхідні потоки гарячого повітря".

Як приклад він наводить відомий ЖК "Чайка", який забудовник позиціонує як "екологічно комфортний та безпечний".

"На практиці ми бачимо, що поруч з лісом побудували висотний мікрорайон. Тобто всі проблеми висотної міської забудови перенесли за межі міста. Замість свіжого повітря жителі отримали підвищену його загазованість, підземні водні горизонти отруєні стічними водами цього ЖК. Такими є наслідки бездумного будівництва бетонного монстра "на природі". Винен у цьому забудовник та його жадібність, прагнення отримати максимальну вигоду з кожного метра забудови. Тож ЖК "Чайка" – не інакше як вбивцею навколишнього природного середовища й не назвеш", – наголосив еколог.

Також він зауважив на застарілості технологій, які використовують сучасні забудовники.

"Не розумію, чому ми з невгамовним завзяттям продовжуємо використовувати технології 30-40-річної давності. Вони вже довели свою неефективність. Весь світ встав на шлях зеленого будівництва" – додав Чистяков.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини