Жінок у декреті можуть звільнити – подробиці проекту нового Трудового кодексу

11.12.2019 19:34

Не звільнятимуть жінок лише у період використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а це 2 місяці до і після пологів.

Жінка, яка стала матір’ю, відповідно до проекту нового Трудового кодексу захищена від звільнення тільки у період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Про це свідчить правовий аналіз неофіційно оприлюдненого напередодні проекту кодексу законів про працю, повідомляє УНН.

“Стаття 37. Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з нез’явленням працівника на роботу внаслідок тимчасової непрацездатності

1. Трудовий договір може бути розірвано з ініціативи роботодавця у зв’язку з нез’явленням працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд або 150 днів протягом робочого року внаслідок тимчасової непрацездатності (якщо законодавством не встановлено більш тривалий строк при певному захворюванні), не враховуючи часу відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами”, — йдеться у проекті.

Тобто у законопроекті відсутні заборони на звільнення жінок з дітьми віком до 3-х років, а також матерів-одиначок з дітьми віком до 14 років. Жінки, у разі ухвалення цього документу, користуватимуться захистом від звільнення лише у період використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (70 днів до і 56 днів після пологів).

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини