Згорів сарай, гори і хата: на Полтавщині ледь не спалили елеватор, щоб приховати багатомільйонну розтрату

01.10.2019 15:00

Розікрасти потихеньку державне майно та приховати нестачу за масштабною катастрофою? На жаль, це далеко не фантастичний сценарій, а реалії українського агросектору. Примітивну схему знищення потужного державного агропідприємства розслідувала Христина Кришиха.

Як горить зерно у бункері елеватора? Якщо бункер заповнений не повністю, а його вікно – люк, з якого виходить дим – закрите, там накопичується горючий газ. Далі створюється ефект напівпорожнього бензобаку. Одна іскра може перетворити елеватор на величезну термобаричну бомбу. Яка випалює усе на сотні метрів навколо.

Як зауважує головний інженер Полтавського КХП Павло Заєць, зерно, яке привозять з поля, брудне й вологе, і його закладають у підлогові склади. Але без обробки це зерно починає самозапалюватись через окислення.

«Велика кількість зерна була просто зіпсована, тому що не робилася своєчасно сушка зерна і відбір органіки від зерна. Це неодноразово наголошували Карпенку – на той час виконувачу обов’язків директора, Берізці», – розповідає пан Заєць.

Одна іскра може перетворити елеватор на величезну термобаричну бомбу - головний інженер

Роман Берізка – переселенець з окупованих районів Донецької області. Як він отримав посаду на підприємстві, що входило до держрезерву України? Це питання до СБУ. Там мали проводити перевірку кандидата. Берізка є кумом Олега Старих – донедавна виконувача обов’язків генерального директора Полтавського комбінату хлібопродуктів.

Сам Олег Старих вже мав проблеми із законом. Але кадрові призначення на керівні посади стратегічних підприємств — це тема, що потребує окремого розслідування. Теперішнє керівництво, яке теж складається з виконувачів обов’язків, пояснює ситуацію весни 2019 року так:

«Призначалися сюди керівники, які не знали ні регіон, ні район, ні специфіку цього підприємства. І результат – повна недовіра, а ми стараємся довести, що прийшла команда, яка вміє працювати і буде працювати», – наголошує в.о. генерального директора Полтавського КХП Анатолій Коваль.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини