Землю в Україні можуть скупити іноземці? Наслідки скасування мораторію на продаж призведуть до корупції

З 1 липня 2021 року в Україні скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі. Це може призвести до масової скупівлі угідь іноземцями та стати новою корупційною схемою. Про це в ефірі «Першого ділового» розповів правозахисник ГО «Стоп корупції» Максим Томілов.

Правозахисник Томілов розповів про наслідки скасування мораторію на продаж землі. Фото: СтопКор.

«З липня 2021 до 1 січня 2024 право на купівлю землі буде тільки у фізосіб. Також упродовж цього періоду буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2024 року обмеження становитиме до 10 тис. га в одні руки, як було передбачено попередньою версією проєкту.  Але на мою думку, ця норма може стати приводом для корупційної схеми, коли наділи продаватимуть нібито в одні руки, а потім переоформлюватимуть», — зазначив під час розмови із журналістами правозахисник Максим Томілов.

Tomilov
Дискусія відбувалась в ефірі «Першого ділового». Фото: СтопКор.

У законі передбачено, що питання надання права іноземцям купувати буде розв'язуватися на референдумі. А закону про референдум ще немає і як розв'язуватиметься це питання до проведення такого референдуму — незрозуміло.

«Закон говорить, що не зможуть купувати українську землю компанії, власниками яких є громадяни країни-агресора – Росії. При цьому попри санкції сьогодні понад третина (а донедавна більш як половина) обленерго належала саме російським власникам, щоправда, оформлено все на інших. Для чого декларувати те, що завідомо не буде виконане? Це — популізм?

Те ж можна запитати й про заборону купувати українські землі для компаній, що перебувають у власності іноземних держав або офшорів чи бенефіціара, яких неможливо встановити», — додав правозахисник.

Нагадаємо, що в ніч з 30 на 31 березня депутати таки ухвалили багатостраждальний законопроєкт 2178-10, який запроваджує ринок земель. "За" рішення проголосувало 259 народних депутатів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини