Зеленський запропонував ЄС допомогу в подоланні енергокризи

17 листопада Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Під час дзвінка було обговорено ситуацію на Сході України, біженців на білоруському кордоні, а також енергетичну безпеку Європи.  

zelenskiy
Володимир Зеленський запропонував ЄС допомогу у подоланні енергокризи Фото: з відкритих джерел

"Північний потік – 2 є насамперед безпековою загрозою для всієї Європи", — наголосив Володимир Зеленський під час розмови. Він запропонував голові Єврокомісії низку кроків, які зможуть допомогти попередити енергокризу в ЄС.

Зокрема, Володимир Зеленський запропонував створити регіональну платформу, спрямовану на зміцнення енергетичної безпеки.

Також Зеленський повідомив, що Україна готова знизити вартість транзиту блакитного палива своєю територією та запропонувати свої підземні сховища для зберігання стратегічного запасу європейського газу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у жовтні ціна на газ в Європі встановила історичний рекорд — $1600 за тисячу кубів. Міністри енергетики країн ЄС звинуватили російський "Газпром" у створенні штучного дефіциту, який і викликав зростання ціни.

Також у жовтні Володимир Путін заявив, що готовий збільшити постачання газу до Європи. Але тільки крізь "Північний потік – 2". Для цього необхідно схвалення німецького регулятора.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини