Зеленський їде до Берліна: Меркель запросила

22.06.2021 19:27

Президент України Володимир Зеленський і канцлерка Німеччини Ангела Меркель поговорили телефоном.

Zelenskii Merkel
Фото: EPA/UPG

Як повідомляє пресслужба глави держави, розмова відбулась у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Співрозмовники відзначили важливість історичної відповідальності за злочини нацизму на території України і збереження пам'яті про людські жертви.

Зеленський підтвердив запрошення Меркель до України на інавгураційний саміт Кримської платформи і святкування 30-річчя незалежності України. Канцлерка запросила співрозмовника до Берліна  «найближчим часом» для обговорення відносин України і Німеччини та мирного врегулювання на Донбасі, пише "nv.ua".

Володимир Зеленський у своєму Twitter уточнив, що відвідає Берлін 12 липня.

Як повідомляє пресслужба федерального канцлера Німеччини, Меркель зателефонувала Зеленському в зв'язку з 80-річчям нападу нацистської Німеччини на СРСР. Вона наголосила, що злочини німців, внаслідок яких загинули мільйони жителів України, Росії, Білорусі та інших колишніх радянських республік, ніколи не буде забуто.

«Німеччина усвідомлює історичну відповідальність і вдячна за те, що так багато людей в цих країнах простягнули руку для примирення», - сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що Ангела Меркель зателефонувала президенту РФ Володимиру Путіну:

«Канцлерка наголосила, що страждання, які принесли німецькі злочини людям у Росії, Україні, Білорусі та інших колишніх радянських республіках, переживають мільйони сімей».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини