Ігор Бондарчук
Ігор Бондарчук Голова правління ГО "Стоп корупції"

Зеленський, рятуй одеський аеропорт: підприємство може стати власністю олігархів

24.03.2021 14:53

Змова проти громади й загроза нацбезпеці: 75% статутного фонду міжнародного аеропорту «Одеса» наразі належить двом олігархам. Натомість місто володіє лише чвертю капіталу стратегічного підприємства і може втратити ще більше – через злагоджені дії тих же олігархів.

Artboard 1
Ілюстрація: СтопКор

Одеський аеропорт дійсно є стратегічним підприємством, адже виконує ключову роль в авіасполученні в країні. Нині це, мабуть, найперспективніший вид транспорту. Тож, враховуючи досвід бориспільського летовища, цей напрямок потрібно усіляко розвивати й підтримувати.

Загалом значення одеського термінала для України важко переоцінити. Це й додаткові інвестиції у вітчизняну економіку, й розвиток Одеси як туристичного міста. І в перспективі в умовах пандемії усе це дуже важливо.

aeroport_Odessa
Міжнародний аеропорт "Одеса" Фото з відкритих джерел

Однак те, що відбувається з підприємством зараз, на мій погляд, нагадує сплановану маніпуляцію. Хтось дуже хоче привласнити собі аеропорт, підвищуючи власну відсоткову позицію в активах компанії. При цьому олігархи всіляко обмежують можливості міської влади й громади у цих процесах.

Співвласники аеропорту, які є приватними особами, чітко розуміють, що міська влада не здатна конкурувати з ними, для міста це непідйомна сума. І роблять все для того, аби зменшити відсоткову присутність у статутному капіталі одеської громади.

Слід розуміти: якщо вони зараз піднімуть відсоток статутного капіталу, це щонайменше позбавить міську владу можливості втрутитись у процес та отримати додаткові кошти, адже вони не передбачені бюджетом міста. Крім того, місто просто не зможе конкурувати з представниками потужного бізнесу. Тому рано чи пізно аеропорт повністю приберуть до приватних рук.

Тож тут маємо палицю на два кінці. Підприємство – стратегічне, воно потрібне й громаді, й державі. Однак використовувати його будуть винятково в приватних цілях певних осіб.

Що у такому випадку може зробити мерія? Чи, можливо, центральна влада, якщо вона вважає одеський аеропорт стратегічним підприємством? Я думаю, позиція самої міської влади має бути чіткою: те, що відбувається зараз – навмисна маніпуляція.

Зауважу, що, на мій погляд, у цьому контексті має бути й відповідна реакція з боку Офісу Президента. Бо коли Володимир Зеленський об’їжджав українські регіони, він чітко наголошував на розвитку інфраструктури. І в тому числі говорив про аеропорти, які займають ключову позицію. Тому, перш за все, треба звертатись до гаранта.

І друге: звертатися потрібно до РНБО. Та наголошувати вже на тому, що у цьому випадку може йтися про змову й загрозу національній безпеці.

Своєю чергою, ГО «Стоп корупції» обіцяє й надалі відстежувати ситуацію довкола одеського летовища.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини