Зеленський провів онлайн-нараду з регіонами щодо ситуації з COVID-19 в Україні

25.03.2020 18:49

Володимир Зеленський, мери великих міст та голови ОДА обговорили як боротися з поширенням COVID-19.

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду, під час якої поспілкувався з міськими головами обласних центрів та головами ОДА. До наради в режимі онлайн також долучилися Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Зазначається, що учасники обговорили, як боротися з поширенням COVID-19, що були озвучені регіонами після першої селекторної наради 22 березня.

«Більшість питань — до Міністерства охорони здоров’я. Найскладніші проблеми у найпростішому: достатній кількості засобів індивідуального захисту, дезінфекторів, апаратів штучної вентиляції легень», — заявив Президент України Володимир Зеленський.

Заступник керівника Офісу Президента й секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко детально розповів про те, як розподіляли маски, комбінезони, тести, апарати ШВЛ, які прибули в Україну літаком з Китаю у ніч проти 23 березня.

«Учора ми викупили потрібні реагенти, і сьогодні о 10-й ранку вони були доставлені в регіональні лабораторії. Наші вірусологи консультують лабораторії щодо використання наданих засобів напряму – в телефонному режимі чи онлайн», – повідомив він.

На нараді також говорили про роботу продовольчих ринків.

«Великі ринки треба закривати одразу. Але якщо у маленьких містечках немає магазинів, і ці базарчики є основним джерелом харчових продуктів, то треба думати, як вийти з такої ситуації. Біля ринків можуть бути патрулі, які, наприклад, обмежуватимуть кількість людей. Прошу регіони поставитися до цього питання відповідально», – наголосив Президент.

Окремо з Прем’єр-міністром було обговорено соціальну підтримку медичних працівників та соціально незахищених верств населення, постачання найпотрібніших ліків, а також можливість посиленої відповідальності для осіб, які порушують самоізоляцію, приїхавши з-за кордону.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини