Зеленському розповіли, хто «кришує» незаконне вирубування лісу на Харківщині

12.10.2020 20:30

Замість лісів – голий степ: на сході України дерева рубають так швидко, що не встигають вивозити. Масштаби лиха шокували навіть Президента. Хто ж знищує зелені легені Харківщини? За якими схемами працюють «чорні» дереворуби, і навіщо державні лісгоспи доводять до умисного банкрутства? Розслідував Денис Гойко.

У липні 2019 року активісти зафіксували, як із території лісового господарства поблизу міста Чугуїв на Харківщині незаконно вивозять деревину. При цьому ліс пиляли з такою швидкістю, що навіть не встигали вивозити.

Деякі зрізані колоди навіть мали електронні чіпи, проте були знижені у сорті. Тобто якісна ділова деревина продавалась як хвора, гнила або… просто на дрова. Таким чином ціну занижували у кілька разів. Решта ж лісу була просто краденою. Активісти одразу ж викликали на місце події поліцію.

Kharkiv_Lis2
Активісти зафіксували вантажівки з деревиною Фото: СтопКор

Варто зазначити, що водії не мали при собі жодних документів і дозволів. Аби «розрулити» ситуацію, на місце події приїхали представники лісгоспу та навіть так звані «смотрящі». Однак деревину все одно арештували.

«Це були люди пана Сиси – директора Гутянського лісгоспу. Він – наче спрут, який розкинув свої пазурі по всіх ласих, коштовних лісах Харківської області», – розповідає активістка Олена Валкова.

За декілька днів після цього на Харківщину з робочою поїздкою приїздить Президент. Аби оцінити масштаби незаконного вирубування, Зеленський облетів територію на гелікоптері та терміново зібрав на нараду керівників лісових господарств.

Kharkiv_Lis3
Зеленському показали харківські ліси з висоти пташиного польоту Фото: скріншот

І на запитання «хто кришує лісовий бізнес на Харківщині?» отримує чітку відповідь уже зі знайомим нам прізвищем – Віктор Сиса.

Саме пана Сису активісти називають головним «чорним лісорубом» Харківщини. За інформацією директора ДП «Жовтневе лісове господарство» Руслана Чагаровського, його фірма заборгувала лісгоспу 6 мільйонів гривень.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини