Зеленський приїжджав – нічого не змінилося: львівські шахтарі влаштували масовий страйк з перекриттям кордонів

10.06.2019 14:44

Сьогодні, 10 червня, львівські шахтарі, як і обіцяли, перекрили траси на Польщу на знак протесту проти невиплати зарплати та занепаду вугільної галузі. 

Про це повідомляє видання "Страна.юа", передає "Діалог.UA".

Нагадаємо, що з 28 на 29 травня в одній з шахт у Львівській області стався обвал гірської породи, внаслідок чого загинуло двоє людей. Всі шахти Західної України зупинилися. Гірникам заборгували за три місяці, а після обвалу на шахті "Лісова" два тижні тому і загибелі двох шахтарів до них приїжджав президент Зеленський, після чого скликав РНБО з приводу шахтарського питання.

Шахтарі кажуть, що після візиту Зе і засідання нічого не змінилося – грошей їм так і не виплатили. 10 червня зранку близько двохсот людей перекрили дороги, що ведуть до міжнародного пункту пропуску "Рава-Руська" на Львівщині. Люди ходять туди-сюди з шахтарськими прапорами через пішохідний перехід пропускають тільки громадський транспорт і машини, в яких перебувають діти.

Серед автомобілістів шахтарська акція протесту викликала гнівну реакцію: мовляв, нехай блокують чиновників і своє начальство, чому повинні страждати прості люди, які змушені стояти в пробці й шукати об'їзні шляхи.

Шахтарі дійсно погрожують поїхати в Київ і пікетувати будинки прем'єра Володимира Гройсмана і міністр енергетики Ігоря Насалика, який пообіцяв виділити 300 млн грн на виплату шахтарських зарплат.

"По-перше, цих грошей вистачить тільки на те, щоб закрити борги за березень, а по-друге, крім грошей, є і більш глобальна проблема: вугілля не відвантажують через те, що Міністерство енергетики встановило ціну, за яку на ринку не готові платити. Ми готові самі продавати вугілля, без міністерства, а воно на це не йде", – сказав" Країні" Андрій Хміль, шахтар зі "Степової".

За його словами, багато молодих шахтарів виїжджає на заробітки в Польщу, а решта терпить і перебивається завдяки селу й рідні.

"Всі шахти ДП "Львіввугілля" зупинилися. Нам відступати нікуди! Будемо боротися до останнього! Дайте гроші на зарплати шахтарям і розвиток шахт!" – такі гасла постять в соцмережах шахтарі. Але потужний протест, як в 90-х, не виходить, стверджують гірники в соцмережах.

"Профспілковий рух розрізнено, немає солідарності й координації дій між трудовими колективами. Олігархат свою справу зробив", – нарікають шахтарі в соцмережах. Також гірники обіцяють поскаржитися на владу в Європейський суд з прав людини.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини