Зеленські лобіюють турецького забудовника? “Онур” виграв на дорожніх тендерах майже 40 мільярдів

Турецька група компаній «Онур» входить до трійки фаворитів «Укравтодору», попри те, що фігурує у серії проваджень і розслідувань. Чому численним кримінальним справам не дають рух? Та які впливові політики допомагають заробляти забудовнику? Розслідувала Алла Легеза.

Подейкують, що компанію «Онур» лобіює сам Президент і його оточення, а дружина генерального координатора «Онур Груп» Емре Каррахметоглу Олена Кравс, як повідомляють ЗМІ, — близька подруга дружини Президента Олени Зеленської.

До слова, після обрання Президентом Зеленський відкритим текстом запропонував віддавати підряди «Онуру».

Onur11
Президент назвав "Онур" "нормальною компанією" і закликав укладати з нею договори Фото: СтопКор

Стає зрозумілим, чому “Онур” почуває себе поза конкуренцією і виграє більшість дорожніх тендерів. З 2017-го до квітня 2020 року, як свідчить система Prozorro, “Онур Конструкцiон Інтернешнл” та представництво “Онур Тааххут” виграли підрядів на 37 млрд грн.

Та у чесності боротьби за усі ці тендери у представників громадськості є сумніви. В своєму аналізі ГО “Рада захисту конкуренції та споживачів” засвідчила змову «Онура» та спорідненої з ним фірми під час торгів за найбільший тендер 2020-го року.

Йдеться про будівництво магістралі через Дніпро в Запоріжжі вартістю 12 млрд грн. Заявки на участь у торгах подало 6 міжнародних компаній, та усіх з незрозумілих для них причин комісія відхилила, залишивши турецькі фірми “Онур Тааххут” та “Гьочай”.

Onur7
Тендер розіграли дві споріднені компанії Фото: СтопКор

Як виявила громадська організація, дві допущені до аукціону фірми пов'язані. Керівник ТОВ “Гьочай” — Ольга Красовська, вона ж за довіреністю представляла інтереси засновника “Онур груп” Онура Четінджевіза. Проєктну документацію для тендера «Онуру» готувала фірма, підписантом якої є та сама пані Красовська.

Цілком ймовірно, що дві компанії завчасно погодили свої цінові пропозиції, що і забезпечило перемогу «Онуру». З цього приводу та щодо інших ймовірних зловживань «Онуром» під час тендерів до Антимонопольного комітету неодноразово надходили звернення, але ці факти досі комітетом не розслідувані, а санкції за порушення не накладені.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини