«Зелені чоловічки» депутата Дніпропетровської облради Роя побили та пограбували журналістів (відео)

Били руками та ногами, повалили на землю, вовтузили об паркан та відібрали техніку й документи – 14 жовтня на Дніпропетровщині стався зухвалий напад на знімальну групу проєкту журналістських розслідувань «Стоп корупції».

Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
До знімальної групи на розкішній Audi Q8 приїхав депутат облради Рой Фото: СтопКор
Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
Фото: СтопКор

«Ми приїхали в село Грушовато-Криничне. Там ми працювали за редакційним завданням в рамках журналістського розслідування про порушення під час передвиборчого процесу в Дніпропетровській області. На той момент наша група перебувала на вулиці Лесі Українки, де ми знімали коптером види села і будинок одного з передбачуваних фігурантів розслідування. Коли ми закінчили та збиралися, щоб повертатися – під'їхав автомобіль Audi Q8, за кермом якого був депутат облради Володимир Рой.   Спочатку він заблокував рух нашого автомобіля та виїзд нашого транспорту. А потім намагався здійснити наїзд на члена знімальної групи Максима», – розповів потерпілий журналіст Артем Поліковський.

За його словами, трохи пізніше на місце прибули молодики охоронної фірми у зеленій формі та без розпізнавальних знаків, які напали та пограбували знімальну групу. Усе це здійснювалося з чіткими командами Роя.

Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
«Зелені чоловічки» напали на знімальну групу: справа біля паркану б’ють журналіста Поліковського; в центрі – в оператора відбирають його речі; зліва – ще один напад Фото: скріншот із камер спостереження
Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
Нападники – у зеленій формі та без розпізнавальних знаків. Схожих раніше фіксували в Криму та під час початку бойових дій на Донбасі Фото: скріншот з камер спостереження
Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
Фото: СтопКор
Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
Фото: СтопКор

«Спочатку приїхала Toyota Land Cruiser з двома невідомими чоловіками. Наша група викликала поліцію. Приблизно о 14:10 під'їхав Reno Duster, з якого вийшли троє в спецформі темно-зеленого кольору і в балаклавах. Вони силою забрали робочу техніку та особисті речі. У Олега, оператора, забрали всі особисті речі. Паспорт, документи, гроші, а також відеокамеру, мікрофон і сумку. У Олега обшукали всі кишені, повалили обличчям в землю і били. Мене штовхали об паркан, а потім забрали телефон. Так само нападники побили ще одного чоловіка, що був поруч із нами. Рой стояв поруч та наказував їм, що робити. Саме він наказав забрати всю нашу техніку», – нагадав журналіст подробиці.

На місці події працювали правоохоронці. Вони прийняли заяву від журналістів та порушили кримінальне провадження за ст. 171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналісті».

Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
Автомобілі, які блокували дорогу Фото: СтопКор
Dnipro napad na zhurnalistiv Roy
Автомобілі, які блокували дорогу Фото: СтопКор

Наразі юридичний відділ ГО «Стоп корупції» готує клопотання на перекваліфікацію даної статті на ст. 345/1 «Погроза або насильство щодо журналіста».

«Ми розуміємо, що такі дії були вчинені в результаті виконання журналістами своєї професійної діяльності, отже розглядаємо ключовою ст. 345/1. Також ми вбачаємо в даних діях елементи ст.187 ККУ «Розбій та напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством та вчинений групою осіб». Нами готується звернення до МВС, Нацполіції України та Офісу Генпрокурора. Ми просимо дані компетентні органи взяти справу під свій особистий контроль. Ми просимо вчинити всі дії задля встановлення нападників та повернення майна журналістам», – зазначила керівник юридичного департаменту організації Роксолана Арійончик.

Вона також наголосила на стурбованості та занепокоєності щодо небезпек, у яких опиняються українські журналісти, та щодо безкарності винних осіб.

«Ми дуже стурбовані, що станом на сьогодні такі дії відбуваються щоденно, журналісти не є захищеними державою, а місцева поліція покриває зловмисників, які до того ж рвуться до влади».

Зазначимо, Володимир Рой – чинний депутат Дніпропетровської облради і планує подовжити свої повноваження та знову балотується на цю посаду.

У зв’язку із цими подіями, зокрема, через кричущий напад на журналістів, їхнє побиття, завдані моральні та матеріальні збитки, завтра у пресцентрі «СтопКор» відбудеться пресконференція, на якій потерпілі розкажуть про зухвалий напад, організований чиновником з Дніпропетровщини Володимиром Роєм.

 

 

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини