«Здійснилось!» – завдяки активістам фіскального майдану незаконно вилучене майно повернули страховикам

П’ять днів і п’ять ночей – саме стільки провели під стінами ДФС учасники Податкового майдану, обурені неправомірними діями фіскалів та тиском на великий бізнес з боку слідчих Офісу великих платників податків. Зрештою, в особистій розмові з нардепом Капліним голова ДФС Сергій Білан пообіцяв виконати вимоги страховиків та провести об'єктивне службове розслідування. Про подальший перебіг подій – у відеосюжеті Христини Кришихи.

Нагадаємо, найбільше обурення громадськості викликав «рекордний» 34-годинний неправомірний обшук ДФС у страховій компанії СК «Арсенал Страхування», який податківці Чапічадзе та Замятін провели під виглядом слідчих дій. Увесь цей час співробітники підприємства, серед яких були жінки, перебували фактично в заручниках, а одну з жертв катування – вагітну дівчину зрештою госпіталізувала «швидка».

Підтримати активістів фіскального майдану приїхав народний депутат Сергій Каплін. Нардеп наполіг на зустрічі з керівництвом служби.
«На мою вимогу сьогодні буде розпочате розслідування. І буде проведено ретельний аналіз, у тому числі використовуючи детектор брехні. Ми продовжимо уважно стежити за діяльністю ДФС у цьому конкретному випадку. Документи з усіх компаній, які начебто фігурують у справі «Арсенала» і де начебто є відповідні порушення, будуть відповідно до рішень суду повернуті», - зауважив парламентарій за підсумками особистої бесіди з першим заступником голови ДФС Сергієм Біланом.

Своє слово пан Білан стримав. Вже наступного дня усе майно, яке було незаконно вилучене під час проведення обшуків у справі страхової компанії «Арсенал Страхування», повернули власникам.

«Позиція в них така була, що вони зможуть повернути, але якщо в нас буде довіреність, хоча були договори про надання правової допомоги, і вони всі були в матеріалах кримінального провадження. І постійно шукалися такі формальні причини, щоб десь відтягнути це повернення», – зазначив Іван Проданик, партнер Адвокатського об’єднання «Правова та економічна безпека», - «Але сьогодні, як то кажуть, «здійснилось»... Своїми поступовими і законними діями ми вкотре доводимо безпідставність розслідування кримінального провадження».

Тим часом детективи Державного бюро розслідувань продовжують аналізувати законність чи незаконність дій фіскалів за відкритими ними кримінальними провадженнями. За подальшим перебігом подій та виконанням обіцянок, наданих керівництвом ДФС, слідкуватимуть правозахисники, активісти та журналісти «СтопКору». Подробиці чекайте вже в наступних випусках.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини