Здам вам в оренду ваше ж майно – як на Київщині хитрий забудовник ЖК “Чайка” наживається на мешканцях

05.03.2019 12:44

У вівторок, 5 березня, біля Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради відбулась мирна акція протесту за участі правозахисників ГО “Стоп Корупції” та ініціативних громадян на підтримку мешканців ЖК “Чайка” щодо порушення їхніх прав забудовником Олексієм Кулагіним.

Активісти заявили, що вимагають не продовжувати договори оренди земельних ділянок, які є прибудинковими територіями житлового комплексу, між девелопером та сільською радою. Адже, відповідно до ст. 42, ч. 2 Земельного кодексу України, безоплатна передача цих територій передбачена саме власникам квартир “Чайки”. Проте Олексій Кулагін використовує землі у власних цілях, пропонуючи мешканцям платити за використання територій, які їм належать за законом.

“Учора було подане колективне звернення від мешканців ЖК “Чайка” щодо передачі земельних ділянок у власність громадян, які придбали у цьому комплексі собі квартири. Відповідно до законодавства України, ми просимо сільську раду звернути увагу на цю проблему та вчинити відповідні дії” – заявили активісти.

У відповідь на вимоги протестуючих в актовій залі сільської ради для обговорення зібрали керівний склад та запросили активістів.

Там обговорили питання щодо прибудинкової території. В ході розмови виявилось, що багато земельних ділянок ЖК знаходиться у комунальній власності, що за фактом дає людям можливість користуватися ними без обмежень. Забудовник Кулагін, попри це, облаштував там паркомісця та збирає по 500 гривень оренди щомісяця, обдурюючи людей.

Щодо договорів оренди, в сільській раді теж заявили про порушення, оскільки з’ясувалось, що девелопер при будівництві вказав прибудинкову територію комплексу, тим самим обійшовши вимоги законодавства. Відповідно до Земельного кодексу, прибудинкова територія повинна була вказуватися на кожну будівлю окремо. Але вихід із ситуації є – це створення на території ЖК ОСББ, за таких умов змельні ділянки зможуть перейти у власність мешканців.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини