Збитки у 28 мільйонів: на Львівщині підприємство судитиметься з НАБУ через невнесення даних до ЄРДР

03.06.2020 11:00

ТОВ «ГК «Волосянка» звернулося до Вищого антикорупційного суду через бездіяльність НАБУ, яке належним чином не відреагувало на заяву про вчинення правопорушення. Про це «СтопКору» повідомили адвокати підприємства.

Журналістка "СтопКору" бере коментар у Володимира Беги Фото: СтопКор

За їхнім твердженням, звернення до НАБУ з цього приводу залишилося без належного реагування. Адвокати ТОВ «ГК «Волосянка» нагадують, що приписи статті 25 та частини першої статті 214 КПК України зобов’язують слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати розслідування. Це означає, що кожна заява, у якій містяться відомості про вчинення кримінального правопорушення, має бути внесена до ЄРДР; це і становить початок досудового розслідування. При чому таке внесення має відбутися незалежно від підслідності органу, до якого надійшла заява (повідомлення).

«25 травня ТОВ «ГК «Волосянка» звернулося до НАБУ із заявою про вчинене кримінальне правопорушення за фактом розтрати рекреаційних земельних ділянок загальною площею 40,08 га у селі Волосянка Сколівського району Львівської області. Упродовж 24 годин у бюро зобов'язані були внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування. Минув уже майже тиждень, однак відповідного реагування немає», – розповіли вони.

За словами адвокатів, «віджиму» земель посприяли та сприяють і надалі голова Славської селищної ради Сколівського району Львівської області Володимир Бега та голова Сколівської районної державної адміністрації Богдан Янко.

«Своїми діями було завдано шкоди майну підприємства та державі на понад 28 млн грн», – наголосили адвокати підприємства.

За їхніми словами, з самого початку вони зверталися до НАБУ через те, що разом із місцевими селянами стали потерпілими у схемі дерибану місцевих земель.

«Усього було 24 земельних ділянки, які мали перейти у власність місцевих жителів. На двох із них також було майно ТОВ «ГК «Волосянка» – підіймачі, буксири та споруда. З невідомих причин ділянки разом із майном передали у володіння невідомим особам, які не є навіть місцевими жителями, і водночас всі без винятку є працівниками корпорації «Галнафтогаз». Найцікавіше, що вже за декілька днів усі ці 24 особи одночасно відчужують свої ділянки (а це майже 40 га) іншому підприємству, ТОВ «Славскі», – додають адвокати підприємства.

Підприємство на Львівщині звернулось до суду Фото: скріншот
Детективи НАБУ не внесли дані до ЄРДР Фото: скріншот

Зазначимо, що нещодавно голову Славської ОТГ Володимира Бегу місцеві жителі заблокували в приміщенні сільської ради. Причиною люди назвали те, що сільрада забрала в громади та потайки продала інвестору з нафтогазової компанії понад 300 гектарів землі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини