Збитки на понад 2,7 мільйонів гривень – двоє митників постануть перед судом за махінації з розмитненням товарів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно начальника митного посту «Центральний» Дніпропетровської митниці ДФС та старшого інспектора цього ж посту.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

Слідством встановлено, що у січні 2018 року посадовці митниці, зловживаючи своїм службовим становищем розмитнили телевізори з Китаю вартість яких становила понад 300 тис. дол. США під виглядом гідроакамуляторних баків. Внаслідок таких дій, державному бюджету України завдано збитків на суму 2,7 мільйони гривень.

Підозру про вчинення кримінального правопорушення митникам оголошено в 2019 році, але незважаючи на це підозрювані були призначені до Державної митної служби України, у тому числі на керівні посади.

Таким чином митники обвинувачуються  у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, а також службовому підробленні, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Під час досудового розслідування прокурором у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов про стягнення на користь держави в особі Дніпропетровської митниці ДФС грошових коштів у сумі 2,7 мільйони гривень солідарно з підозрюваних та підприємства імпортера.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Дніпропетровської області.  Оперативний супровід – відділ внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини