Збанкрутілій компанії опального забудовника Микитася довірили небезпечні роботи на ЧАЕС

28.04.2020 10:00

Демонтаж старого саркофага ЧАЕС порівнюють зі скринькою Пандори. Адже графітовий пил може підійматись із повітрям і спричинити локальну радіаційну аварію. Як два мільярди гривень на наднебезпечні роботи отримала компанія-банкрут? Та де зараз ці гроші? Дізнавайтеся з нового розслідування Асі Шевченко.

П'ять місяців тому «СтопКор» провів масштабне розслідування про те, як компанія з орбіти «Укрбуду» виграла тендер у 2 мільярди гривень на демонтаж нестабільних конструкцій старого саркофага над четвертим енергоблоком на Чорнобильській АЕС.

Тоді ми розповідали про те, які ризики це несе. Нагадаємо, що 3 і 4 енергоблоки — дубль-блоки, в одному з них перебувають радіоактивні відходи у вигляді графітової кладки, а необачність при демонтажі загрожує викидом графітового пилу.

Демонтаж старих конструкцій може стати небезпечним і непередбачуваним

На думку експертів, достеменно невідомо, як поведеться тисячотонний дах реактора, який при падінні може пошкодити конструкції нового безпечного конфайнмента. А дівати вже демонтовані конструкції… нема куди.

«Розумієте, це вже не будівельна конструкція — це тверді радіоактивні речовини», — наголошує фахівець із атомної енергетики Сергій Волков.

Здавалося б, 21 століття — людство вже навчене, навіщо ризикувати та наближати Рагнарьок? Та, як виявилося, скандинавську міфологію більшість наших владних сучасників знає лише з коміксів «Марвел». А тому послухали-послухали — та вчинили по-своєму.

Тендер провели, визначили компанію-переможця. Нею стала БК «Укрбудмонтаж» з орбіти «Укрбуду», опальної компанії, яка опинилася в епіцентрі декількох скандалів та має офшор у Белізі. А колишнього президента «Укрбуду» Максима Микитася наразі обвинувачують у привласненні майна Нацгвардії.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини