Заворушення в Греції: тисячі людей виступили проти перейменування Македонії

В Афінах тисячі людей влаштували мітинг проти перейменування Македонії. Не обійшлось без зіткнень між активістами та поліцейськими.

Новину повідомляє "Преса України".

Сьогодні, 21 січня, стало відомо, що в Афінах розгорілась акції протесту. Вчора, 20 січня, біля будівлі парламенту Греції десятки тисяч людей заявили про небажання змінювати ім'я колишній Югославській Республіці Македонія на "Північна Македонія".

Як відомо, зміну назви парламент має ратифікувати на цьому тижні. За даними місцевих ЗМІ, 30 молодих людей у масках намагалися закрити будівлю парламенту, жбурляючи  каміння. В результаті утихомирити активістів прибули поліцейські, які відповіли сльозогінним газом.

За попередніми даними, кількість демонстрантів в Афінах досягла 100 тисяч осіб. До активістів долучилися грецькі священнослужителі. З боку правоохоронців – 2000 поліцейських, безпілотники та вертольоти.

Нагадаємо, раніше влада Македонії вирішила налагодити відносини із Грецією, запропонувавши перейменувати свою країну.  Конфлікт між двома країнами розпочався у 1991 році. За словами представників Греції, Македонія "вкрала" назву в однієї з північних грецьких провінцій. В результаті Греція вирішила завадити Македонії вступити у НАТО та ЄС.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини