Завод за ціною “євробляхи”: деталі шахрайської схеми від депутата Дриги

Колись успішний Кропивницький ремонтно-механічний завод зараз знаходиться у занедбаному стані. Довівши підприємство майже до банкрутства, скандально відомий місцевий депутат Вадим Дрига виставив майно на аукціон та продав його за копійки власній тещі.

Схема виявилась досить банальною. Пан Дрига, як акціонер та директор заводу, умисно загнав підприємство у податкові борги – причому чималі – 700 000 гривень. Та віддавати гроші Дрига вирішив дивним чином – шляхом продажу майна. Для цього місцева фіскальна служба без відома інших акціонерів влаштувала аукціон, де усю землю разом з усім, що на ній стояло, продали за мізерні 300 тис. грн. Тобто цілий завод оцінили як бюджетний євро-автомобіль. Хоча реальна вартість була більшою в рази.

Саме в цей момент у справі й починає фігурувати 70-ти річна пенсіонерка, колишня шкільна вчителька, теща Вадима Дриги – Валентина Іванова. Яка, напевно, на зекономлені з пенсії кошти купує на аукціоні майно ремонтно-механічного заводу, а потім швидко перепродає все іншим фірмам та третім особам. Щоправда, вже за іншу – ринкову ціну.

Після цієї афери ремонтно-механічний завод збанкрутів. Роботи позбавили майже 250 працівників.

А після перепродажу майна на колишній території заводу, що фактично розташований у передмісті, швидко збудували автосалон, готель, ресторан, безліч магазинів та офісів. Парадокс в тому, що виручених з продажу майна трьохсот тисяч гривень навіть не вистачило, щоб покрити податковий борг перед державою.

«У торгах брала участь лише Іванова Валентина Володимирівна, яка стала переможницею і за 350 тисяч було продано цей майновий комплекс. Фактична ціна дозволяла погасити всі податкові борги», - наголошує екс-директор з виробництва «КРМЗ» Олег Ігуменцов.
Та цікава ця історія ще й тим, що проливає світло на справжні статки депутата. Маючи борги перед банками у 234 мільйони гривень, пан Дрига майстерно приховує свої активи. Саме такою фінансовою «ширмою» і є кохана теща. Перебуваючи у

Кропивницькому, журналісти «СтопКору» впевнилися в тому, що майном, зареєстрованим на тещу депутата, Валентину Іванову, фактично володіє та користується сам Дрига.

Дізнавайтесь більше про це з відеоматеріалу Кирила Вольного:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини