Заступники голови СБУ приховують декларації – ЦПК

Заступники голови Служби безпеки України Івана Баканова, всупереч вимогам антикорупційного законодавства, досі не подали електронні декларації. Це Василь Малюк і Олекснадр Якушев.

Василь Малюк є першим заступником голови СБУ, очолює сумнозвісне Управління "К" - підрозділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. Управління має непритаманні спецслужбі функції, а його співробітників неодноразово звинувачували у тиску на бізнес.

"Ситуація іронічна: начальник департаменту по боротьбі з корупцією не подав декларацію. Сподіваємося і він, і його колеги, які не подали декларації, знають, що Кримінальний кодекс передбачає від штрафу до двох років в'язниці", - наголошує юрист ЦПК Андрій Савін.

Не подав декларацію і колишній очільник Управління "К" Дмитро Нескромний, який очолював його з листопада 2019 по березень 2020 року, тож мав звітувати про власні статки до публічного реєстру.

Водночас колишні очільники Головного слідчого управління СБУ Богдан Тиводар та Департаменту контррозвідки у сфері інформаційної безпеки Микола Кулешов подали декларації із запізнення і в один день (обидві виправлені декларації з'явились у реєстрі лише надвечір 1 червня).

Усі посадовці, уповноважені на виконання державних функцій, до 1 червня були зобов'язані подати електронну декларацію про майновий стан за 2019 рік. Наприкінці травня декларацію подав голова СБУ Іван Баканов.

"Центр протидії корупції звернувся до Нацагентства з питань запобігання корупції, аби там перевірили як факти неподання так і несвоєчасного подання декларацій", - пише Центр протидії корупції

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини