Заступник міністра оборони «протягує» свою фірму в тендері на створення системи екстреної допомоги – ЗМІ

04.12.2020 13:57

Чиновники з «Укрінфрапроекту» протягують компанію батька заступника міністра оборони Юлія Гере в переможці тендеру на створення тестової системи екстреної допомоги.

MOU4
Юлій Гере відповідає за цифровий розвиток Міноборони Фото: скріншот

Замовник допустив до конкурентних торгів ТОВ «Інжиніринг-компані» та «Укрбудпроект Плюс», хоча в характеристиках обладнання, запропонованого цими компаніями, було виявлено більш як 30 невідповідностей умовам тендеру. Представники «Інжиніринг-Компані» не надали довідки про наявність необхідного обладнання, а переклад їхніх англомовних документів не відповідав вимогам. Надані ж «Укрбудпроектом» документи, що підтверджують досвід виконання подібних договорів, взагалі не відповідали предмету закупівлі.

Про це йдеться в матеріалі «Телефонуйте 112. Як «криворізькі хлопці» хочуть привласнити гроші на екстрену допомогу для українців» на сайті "ЗІК".

Власники обох компаній проживають у Кривому Розі.

«Інжиніринг-компані» вже раніше фігурувала в скандалах із закупівлями, і нещодавно була переписана на батька заступника міністра оборони – Павла Гере, а раніше і зовсім належала офіційно заступнику міністра Юлію Гере.

Створення системи екстреної допомоги передбачає синхронізацію роботи пожежної, газової служб, служби швидкої допомоги і поліції. Звернутися за допомогою можна буде за єдиним номером 112, після чого програма буде моментально збирати геолокацію події і дані про те, виїзд якої зі служб необхідний. Також інформація буде передаватися автоматично за допомогою підключених до «112» камер відеоспостереження на вулицях.

Юлій Гере призначений на посаду заступника Міністра оборони України з цифрової трансформації 28 травня 2020 р. Він є кінцевим бенефіціарієм компанії «GSC HI-TECH INVEST LTD», зареєстрованої на Кіпрі. Чиновник категорії «А» не має права вести підприємницьку діяльність згідно з законодавством.

yuliy gele1
Фото: скріншот

У декларації зазначає, що зберігає готівкою в іноземній валюті більш як 4,2 мільйона гривень та 53 біткоїни, а це 28,5 мільйона гривень. Раніше Юлій Гере намагався протягнути на тендер фірму зі свого оточення.

yuliy gele 2
Фото: скріншот
yuliy gele 2
Фото: скріншот

У створенні Єдиного Центру Безпеки ЗСУ бере участь ТОВ «Фортеця ОСТ», контракт оцінюється у 400 млн гривень. Гере за допомогою Департаменту внутрішнього аудиту МОУ намагався прибрати фірму «Фортеця ОСТ» від виконання робіт і поставити на її місце фірму із близького до себе оточення.

Детальніше у нашому розслідуванні:

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини