Заступник голови КМДА Володимир Прокопів відхрестився від “піратів” з котеджного Коника

13.11.2019 18:46

Заступник очільника КМДА Володимир Прокопів заперечує закиди щодо кришування піщаних браконьєрів, які розорюють береги річки Коник – попри те, що свою протиправну діяльність нелегали ведуть буквально під носом у посадовця. Адже маєток екссекретаря Київської міської ради знаходиться у котеджному містечку "Золота затока" неподалік від заповідної зони, у безпосередній близькості від працюючих земснарядів.

«Якби мені це було відомо, я б повідомив правоохоронні органи. Звичайно, мені цікаво. Як тільки будуть відповідні висновки правоохоронних органів, я через якісь запити буду намагатись їх дізнатись і вам повідомлю. На ці питання маю відповідати не я у депутатській приймальні, а хтось інший у залі суду», – стверджує пан Володимир.

Нагадаємо, незаконний видобуток піску у Голосіївському районі столиці триває вже не один рік. Браконьєрів ловили на гарячому та відкривали кримінальні провадження. Утім, ці справи так і не дійшли до логічного фіналу, а минулого місяця правозахисники вчергове зафіксували підозрілу активність на річці Коник, де працювали два земснаряди.

Наразі кримінальне провадження за фактом виявленого злочину відкрито за заявою КП «Плесо», що підпорядковується департаменту екології КМДА. Зі свого боку Київська міська рада має на комунальників законодавчі важелі впливу.

Журналісти дослідили підсумки діяльності піщаних нелегалів завдяки супутниковим знімкам за 2005-2019 роки та виявили, що річище водойми кардинально змінилося: фактично втрачено шматки берега з обох боків.

Так виглядала річка у 2005
У 2013 році у порівнянні з 2005 помітне роздвоєння річища
За 3 роки річище Коника суттєво змінилось

Пан Прокопів підтверджує: сюжет «СтопКору» на цю тему він дивився.

«Там, якщо поїхати влітку подивитись, річка дійсно потребує очищення. Єдине, що це має виконуватись не піратськими методами, це мають робити ліцензовані компанії, які сплачують всі податки й роблять це відповідно до чинного законодавства. На жаль, через усі ці кримінальні справи профільні підприємства цим не займаються, ситуація підвисла. Я сподіваюсь, невдовзі піратів буде покарано, а профільні служби зможуть довести справу до логічного завершення», – коментує чиновник.

Проте, за словами Володимира Володимировича, контролювати хід кримінальної справи – не його функція.

Зауважимо, що дроти нелегальної техніки привели знімальну групу «СтопКору» прямісінько до елітного котеджного містечка під назвою «Коник», де проти коптера журналістів охоронці кооперативу «Золота затока» застосували заборонену в Україні зброю. І де, за іронією долі, знаходиться й будиночок пана Прокопіва.

Коптер журналістів було збито

Та сам заступник Віталія Кличка будь-які зв’язки з піщаними браконьєрами називає маячнею – так само, як і чутки про те, що територію, де зараз видобувають пісок, планують залити бетоном і звести там ще одне містечко – аналог «Коника».

«Це ілюзії, фантазії, які неможна видавати в ефір. Мне це ображає по-людськи. Це є зона заповідника, і зробити це законними методами неможливо. І незаконними також. У міста є всі важелі впливу, ми цього не дозволимо у жодному разі.

Далі продовжувати в столиці, в мегаполісі, анклави приватного сектора – занадто дорого для міста. Бо місту дорого не стільки виділити ділянку, скільки протягнути туди дорогу, збудувати комунікації, забезпечити соціальну інфраструктуру – садочки, школи, це непомірні для міста витрати. Через це у нас ідуть дискусії з Кабміном», – запевняє пан Володимир.

Виникає логічне запитання: якщо кооперативи на кшталт «Золотої затоки» невигідні столиці та якщо землі на березі Коника є заповідними, то чи взагалі законним було будівництво котеджів, в одному з яких проживає посадовець?

Народний обранець пояснює: з 90-тих років, коли створювався «Коник», законодавство встигло змінитись кілька разів. Та й сам він буцімто жодного стосунку до кооперативників не має – будинок придбав на вторинному ринку у приватної особи.

«Я не купляв будинок у кооперативу, і з кооперативом не маю жодних стосунків, крім оплати платіжок, які вони присилають. Тому мене не цікавить, як цей кооператив створювався. Я не можу собі дозволити вникати в господарську діяльність інших компаній – і згідно з законом, і фізично не маю на це часу», – запевняє пан Прокопів.

Утім, і ця відповідь породжує нові питання до столичного високопосадовця. Адже, за даними сайтів з продажу нерухомості, вартість котеджу у «Конику» стартує від 400 тисяч доларів. А будиночок площею понад 500 квадратів (саме такий задекларовано заступником голови КМДА) коштує на ринку півтора мільйона «зелених».

Вартість котеджу стартує від 400 тисяч доларів

Позатим заробітна плата, отримана Володимиром Володимировичем за основним місцем роботи, у 2018 році становила лише 469 305 гривень. Задекларовані дружиною чиновника пані Вірою доходи від підприємницької діяльності ненабагато більші, тож, навіть беручи до уваги одержані подружжям проценти, фінансову допомогу та інші задекларовані джерела доходів, накопичувати кошти на котедж у Голосієві родині держслужбовця довелося б, затягнувши пояси, щонайменше 8-10 років.

Ми продовжуємо ретельно стежити за ситуацією довкола незаконного багатомільйонного бізнесу на «золотому» узбережжі річки Коник. Нові факти та подробиці – у наших наступних сюжетах та публікаціях.

Дивіться ексклюзивне розслідування «СтопКору» на цю тему: Заборонена зброя та збитий коптер: хто покриває піщаних браконьєрів на річці Коник?

Читати також:

Коментарі


X