Зарплати від мільйона й колекції коштовних годинників: скільки заробляють керівники АМПУ

Морська галузь генерує величезні суми у валюті: бензин, автівки, електроніка, побутова техніка, зерно, вугілля і навіть шкарпетки – усе це доставляють в Україну морем. У портах судна сплачують збори, кошти за розвантаження, мито та за час перебування в акваторії. Тож не дивно, що у тепленькі крісла в українських портах рвуться корупціонери різного штибу. Скільки заробляють чиновники АМПУ та хто каламутить воду після призначення нового міністра? Дізнавався Артем Поліковський.

На чому саме заробляє АМПУ? Кожне судно, що заходить в українські порти, сплачує портові збори: корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний. Це майже по 50 центів за квадрат об'єму судна за кожним збором.

Аби наочно було зрозуміло, порахуймо приблизну вартість заходу танкера до Одеського порту. Обчислюється вона додаванням трьох величин – висоти, довжини та ширини судна. Танкер з нафтою має об’єм приблизно 390 кубічних метрів. Якщо сплатити по пів долара за кожен зі зборів, то виходить щонайменше 1350 доларів. Ці гроші сплачують судновласники за використання акваторії портів та користування портовою інфраструктурою. І ця ціна – чи не найвища у світі.

Niyakiy_Kubrakov3
Ілюстрація: СтопКор

В українських портах на кожну тонну вантажу припадає $2—$2,5 (у портах Миколаївського регіону — $4—$6 через великі витрати на проходження каналу). У портах сусідніх країн Чорноморського басейну ці цифри на понад 50% нижчі.

І як демонструють декларації, офіційні зарплати керівників АМПУ стартують від мільйона гривень щорічно.

«Подивіться декларацію: Ткачук певний час був директором філії морських портів. Чи може нормальна людина дозволити собі внести в декларацію з десяток годинників Breguet, Vacheron Constantin, Audemars Piguet? Не може. А чиновник на державній посаді або на держпідприємстві – може. Він не знає, куди гроші подіти, розумієте?» – коментує позаштатний радник Міністерства інфраструктури України у 2015 році Олександр Захаров.

Niyakiy_Kubrakov4
Олександр Захаров Фото: СтопКор

Першим скандальним призначенням, яке підтвердилося напередодні, є Юрій Васьков. Його кандидатуру погодили на посаду заступника міністра інфраструктури з питань морської галузі. Пан Юрій – колишній депутат Одеської міськради та ексголова АМПУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини